دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

معتبر ترین مرکز کاشت ایمپلنت

پریودنتیت مزمن چیست

22 اسفند 99 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت(بیماری لثه پیشرفته) Periodontitis: پریودنتیت یک پروسه التهابی است که بافتهای اطراف دندان را درگیر می کند (بافت همبند و استخوان) تجمع پلاک باکتریایی روی سطح دندان باعث التهاب لثه می شود (ژنژیویت) و در صورت عدم درمان و پیشرفت تبدیل به پریودنتیت می شود که مشخصه آن از دست رفتن بافتهای چسبیده به دندان می باشد و در نهایت باعث لقی و از دست رفتن دندان می شود.

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت به دو نوع مزمن و مهاجم تقسیم می شود:

پریودنتیت مزمن

پریودنتیت مزمن یک بیماری شایع که بوسیله پیشرفت آرام و بدون درد شناخته می شود، در اکثر گروه های سنی ایجاد می شد ولی در میان بالغین و بزرگسالان بسیار شایع تر است، بطوری که 35% بالغین (30-90 سال) حداقل یک یا چند دندان را مبتلا به آن دارند.

چالش در پیش رو برای درمان پریودونیت مزمن:

 1. تشخیص درست و به موقع : تشخیص در مراحل اولیه بسیار کمک کننده است، به علت ذات بی درد بیماری، بیماران به ندرت سراغ درمان می آیند، بنابراین خیلی غیر معمول نیست که بیماری وقتی تشخیص داده شود که بیماری به درجات متوسط تا شدید رسیده باشد.
 2. چالش دوم کنترل کردن تمام فاکتورهایی است که در ایجاد بیماری تاثیر دارند، علت اولیه پریودونیت مزمن باکتری است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم قادر است بافت های میزبان (لثه) را تخریب کند. در حقیقت اکثر موارد این بیماری بوسیله برداشت مکانیکی باکتریها (جرم گیری)  بصورت موفقیت آمیزی درمان می شوند، اما هر فاکتوری که بر روی محیط موضعی و پاسخ میزبان تاثیر بگذارد می تواند بر روی پیشرفت بیماری و پاسخ به درمان اثر گذار باشد.

این فاکتور ها شامل:

 1. سیگار 2. دیابت 3. استرس 4. فاکتور های ژنتیکی 5. ترومای جویدن (اکلوزال)
 2. 6عوامل آیاتروژنیک Iatrognic: عواملی (آسیبهایی) که توسط دندانپزشک ایجاد می شود 7. همکاری بیمار

به علت تعداد بالا و پیچیدگی های فاکتور های دخیل در ایجاد این بیماری، مدیریت موفقیت آمیز آن بسیار چالش برانگیز است. بنابراین باید متخصص لثه از این ریسک فاکتور ها آگاهی داشته باشد. اطلاع از مواردی مثل استعداد ذاتی بیمار، پاسخ به بیماری موجود و پاسخ بالقوه به درمان قبل از شروع درمان می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 1. چالش سوم : نگهداری دراز مدت نتایج درمان می باشد این فاز به نام فاز حمایت کننده شناخته می شود (supportive Periodontal therapy) یا (Periodontal maintenance)

این فاز بر روی حفظ انگیزه بیمار و بالا بردن همکاری آن و مدیریت دیگر فاکتور ها استوار است.

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت مزمن چیست

تشخیص بیماری پریودنتیت مزمن

 

پریودونیت مزمن ارجحیت مشکل بیمار در حین مراجعه نیست، بدین معنی که بیمار به علت دیگری مراجعه می کند و معمولا متخصص لثه آن را کشف می کند، علت آن هم ماهیت بی درد و آرام پیش رونده این بیماری می باشد.

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

احتمال درد در چند درصد از بیماران وجود دارد؟

حدودا 6 %

بنابراین اکثر تشخیص ها وقتی صورت می گیرد که بیماری به مراحل پایانی خود رسیده است و لقی مشهود است. تشخیص این بیماری بر اساس رادیوگرافی و معاینات کلینیکی می باشد.

لازم به ذکر است: تمام موارد ژنژیویت تبدیل به پریودنتیت نمی شود ولی تمام پریودونیت ها اول ژنژیویت بوده اند.

درمان مکانیکی پریودنتیت مزمن

بنابر گفته های فوق تخصص ایمپلنت ستون اصلی درمان پریودونیت مزمن برداشت مکانیکی جرم های زیر لثه بوسیله ابزارهای دستی و یا اولتراسونیک می باشد، حال امکان دارد این پروسه نیاز به جراحی داشته باشد و یا نداشته باشد.

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت مزمن چیست

مطالعات نشان داده اند که ابزار های اولتراسونیک همان کارایی ابزارهای دستی را دارند به اضافه اینکه حدود 20-50 % زمان هم حفظ می شود.  در موارد شدیدتر بهتر است جرم گیری های تمام فک در 24 ساعت تمام شود و در این زمان هم از دهان شویه کلروهگزین (CHX) استفاده شود.

هر دو روش جراحی و غیر جراحی دارای فواید بسیاری هستند ولی در موارد شدید بیماری حتما درمان های جراحی موثرتر خواهد بود.

در بعضی مواقع احتمال دارد جراحی دومی هم مورد نیاز باشد و این بسیار مهم است که به بیماری که دارای پریودونیت شدید است در این مورد اطلاع داده شود.

چند درصد از پریودونیت های مزمن به درمان پاسخ نمی دهند؟

حدود 30-20 %

خیلی فاکتور ها در پاسخ مشارکت دارند مثل برداشت نامناسب جرم ها، بهداشت پایین بیمار،شرایط سیستمیک بیمار که سیستم ایمنی را ضعیف می کند ، ترمیم های مشکل دار ، مشکلات اکلوژنی ، سیگار و… .

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت مزمن چیست

– ملاحظات بیماری های سیستمیک در پریودونیت مزمن:

تخریب پریودونتال (لثه) نتیجه واکنش های التهابی به باکتری های جرم دندان می باشد.

 1. دیایت : در جهان حدود 170 میلیون نفر به این بیماری مبتلا هستند. تیپ 2 دیابت شایعترین نوع آن است(حدود 95-85 % دیابتی ها) اکثر مطالعات ارتباطی را میان دیابت و پریودونیت مزمن نشان داده اند.

افراد دارای دیابت استعداد بیشتری برای تحلیل اطراف دندان دارند.

همانطور که دیابت بر روی لثه ها اثر می گذارد عفونت لثه ها هم بر روی کنترل دیابت تاثیر می گذارد. این عفونت می تواند باعث افزایش مقاومت به انسولین شود بصورت کلی می توان پریودنتیت را به عنوان یک مشکل کلاسیک در بیماری دیابت برشمرد.

بیماری های قلبی عروقی: اخیرا التهاب به عنوان یک ریسک فاکتور برای بیماری های قلبی به حساب می آید سطوح بالای پروتئین C (Protein) که در التهاب ایجاد می شود می تواند باعث سکته ها و آنژین های ناپایدار شود.

بیماری های روحی و روانی: استرس، اضطراب و افسردگی به عنوان فاکتور های موثر بر روی بیماری های لثه در نظر گرفته می شوند، خیلی از این افراد بهداشت مناسبی ندارند و یا سیگار مصرف می کنند که اینها هم مزید بر علت می شوند. بعضی از این بیماران دارای عادت های بد من جمله دندان قروچه هستند و در ضمن استرس هم مستقیما باعث کاهش کارایی سیستم ایمنی می شود.

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت مزمن چیست

سیگار و بیماری های لثه

میزان مصرف سیگار در آقایان کمی بیشتر از بانوان است (23 % در برابر 18 %)

* سیگار مهمترین ریسک فاکتور برای پریودونیت مزمن می باشد.

سیگار نقش بسیار مهم در شیوع، بروز، شدت، پیشرفت و پاسخ به درمان بیماری های لثه دارد.

حتی افراد سیگاری غیر فعال (در معرض دود سیگار دیگران) نسبت به افراد عادی بیماری لثه بیشتر و پاسخ به درمان پایین تری دارند.

* سیگاری ها حدود 6 برابر تحلیل استخوان بیشتری نسبت به غیر سیگاری ها دارند.

درمان بیماری های لثه در سیگاری ها چالش برانگیز است. سیگاری ها به هر دوی درمان های جراحی و غیر جراحی کمتر از غیر سیگاری ها پاسخ می دهند. حتی پاسخ درمان در افرادی که قبلا سیگاری بوده اند نسبت به غیر سیگاری ها بدتر است ولی نسبت به سیگاری ها در وضعیت بهتری قرار دارد.

پس از لحاظ وضعیت لثه و پاسخ به درمان از بهتر به بدتر شامل: 1. غیر سیگاری 2. قبلا سیگاری 3. سیگاری

تعداد سیگار در روز هم مستقیم و وابسته به روز، به وضعیت لثه بیمار و پاسخ به درمان مرتبط است. با این وجود متاسفانه 4/1 دندانپزشکان به بیماران خود توصیه ترک سیگار را انجام می دهند و کنترل کردن فاکتور های مشارکت کننده در این بیماری:

(contributing factor )

 1. شدت و محل بیماری:

هر چه شدت بیماری سخت تر باشد درمان آن سخت تر است . برداشت جرم در نواحی بین ریشه های دندان های 3 ریشه بسیار مشکل و بعضا غیر ممکن است .

 1. بهداشت دهان:

بیماری که تحت آموزش بهداشت قرار بگیرد پاسخ بهتری به درمان خواهد داد و حفظ این نتایج هم ساده تر خواهد بود. آموزش بهداشت دهان حلقه گمشده درمان های دندانپزشکی است که تاثیر آن پس از درمان های لثه بسیار پر رنگ است.

 1. ترمیم های نامناسب:

ترمیم نامناسب باعث تجمع پلاک و جرم در زیر خود می شود و حتی امکان دارد به درون فضای بیولوژیک لثه هم وارد شده باشد.

 1. ترومای اکلوزال: (دندان های روبرو)

به معنای وارد شدن نیروهایی فراتر از تحمل سیستم فک و دندان ها که می تواند بسیار آسیب رسان باشد.

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت مزمن چیست

و علائم آن شامل: 1- لقی دندان 2- جابه جایی دندان ها از جای اصلی خود 3- درد در جویدن 4- درد در لمس دندان 5- حساسیت عضلات جونده فک 6- علائم ناراحتی در Tmj (مفصل فکی گیجگاهی) 7- وجود سایش در سطح جونده دندان ها 8- لبه های مینای شکسته دندان 9- تغییرات رادیوگرافیک

 1. استفاده از آنتی بیوتیک:

اگر چه تعداد بسیار زیادی از شواهد از استفاده از آنتی بیوتیک برای درمان پریودنتیت مزمن حمایت می کنند بسیاری از متخصصین لثه درمان های مکانیکی و آموزش بهداشت دهان را کافی می دانند و معتقد هستند که مصرف آنتی بیوتیک باعث می شود میکروب های مقاوم تری در آینده درون جرم های بیمار داشته باشیم.

بنابراین بهتر است در وهله اول از آنتی بیوتیک پرهیز کرد و در صورت مقاومت به درمان یا یازگشت بیماری از آنتی بیوتیک استفاده کرد. از قرص های تتراسایکلین با دوز پایین درون لثه هم می توان استفاده کرد ولی در نظر داشته باشید که یک داروی خاص که به صورت معجزه آسا عمل کند نداریم.

پریودنتیت مزمن چیست

پریودنتیت مزمن چیست

درمان های لیزر برای پریودنتیت مزمن

با اینکه لیزر در سال 1960 اختراع شد استفاده از آن اخیرا در دندانپزشکی رایج شده است . با این حال در حال حاضر شواهد برای حمایت از بهتر بودن فواید لیزر نسبت به درمان های سنتی (جرم گیری) وجود ندارد و بیشتر حالت تجاری برای جذب بیمار دارد.

– سومین چالش برای مدیریت درمانهای لثه، حفظ نتایج بیماری بود. همکاری بیمار در مورد کنترل جرم و مراجعات منظم وی برای مدیریت درمان لثه حیاتی است. میزان از دست دادن دندان در بیماران غیر همکار 2 برابر بیشتر از بیماران همکار است.

* نتیجه گیری: در مورد بیماری های مزمن همکاری بیمار مهمترین حلقه درمان می باشد.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
20 اسفند 99
ناشناس :
روز بعد از جراحی ایمپلنت چه بخوریم
پاسخ :
هنگامی که شما برای دفعه اول از مطب متخصص ایمپلنت خارج می شوید ، دندان ها و فک شما برای بهبودی نیاز به مدتی زمان دارد. برای این 24 ساعت اول بعد از عمل “ایمپلنت دندان” ، توصیه می شود مایعات و غذاهای بسیار نرم که نیازی به جویدن ندارند ، مصرف شوند. برخی از گزینه های پیشنهادی عبارتند از: دقت داشته باشید در اینجا غذاهایی را معرفی میکنیم که هم باید استفاده شود و هم نباید استفاده شود . سیب: در این مرحله شما قادر به خوردن سیب نخواهید بود ، اما سیب یک میان وعده سالم و خوشمزه است که می توانید بدون آسیب زدن به ایمپلنت خود از آن لذت ببرید. سوپ های سرد: اگرچه اجتناب از غذاهای گرم و مایعات بلافاصله بعد از عمل مهم است ، می توانید از سوپ های سرد لذت ببرید. هنگام نوشیدن مایعات ، بسیار مهم است که از نی استفاده نکنید. اثر مکش استفاده از نی می تواند به کاشت شما فشار وارد کند و در روند بهبودی اختلال ایجاد کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
29 بهمن 99
ناشناس :
کشیدن دندان همزمان با ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟
پاسخ :
در صورتی که دندان های جلو باشد همزمان بعد از کشیدن دندان نصب ایمپلنت امکان پذیر می باشد به شرط اینکه ریشه دندان عفونی نباشد زیرا باعث تخریب استخوان دندان کشیده می شود. در مورد دندان های عقبی باید بعد از کشیدن دندان مدت 10 الی 12 هفته صبر کرد تا ایمپلنت انجام داد.
User
29 بهمن 99
ناشناس :
فردی که دارای بیماری قلبی است می تواند ایمپلنت کند؟
پاسخ :
افرادی که ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی دارند در صورتی که با دارو کنترل شوند می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند . این افراد قبل از جراحی باید با پزشک متخصص خود حتما مشورت کنند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا راهی کوتاهترین برای درمان ایمپلنت دندانی وجود دارد؟
پاسخ :
اگر شما جزء افرادی باشید که وقت کافی برای دیدن مراحل درمانی کاشت ایمپلنت دندانی را ندارید کاشت بلا ایمپلنت دندانی از نظر ایمنی امکان‌پذیر می‌باشد و در تحقیقات صورت گرفته نتایج تقریباً شابی حاصل شده است اگرچه که سرد کردن چند وقت بیشتر ارزش دارد ولی در رابطه با این درمان آن آخر را به پزشک معالج با توجه به در نظر گرفتن شرایط ناحیه میگیرد ،  اصرار برای انجام گرفتن درمان میشه به صلاح شما نمی باشد بگذارید پزشک راه درست را برای شما انتخاب کند
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
19 بهمن 99
ناشناس :
هزینه ایپملنت درمانی شامل چه مواردی است ؟
پاسخ :
هزینه ایمپلنت درمانی شامل قطعات ایمپلنت درمانی ، هزینه جراحی ، هزینه لابراتوری و هزینه پروتزی می باشد ، در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوانی و غشا و . . . می باشد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
18 اسفند 99
sara :
چه موادی در ساخت ایمپلنت به کار برده می شود؟
پاسخ :
ایمپلنت‌های امروزی از تیتانیوم، یعنی ماده زیست شیمیایی بادوامی ساخته می‌شود که به طور طبیعی به استخوان فک جوش می‌خورد و با آن یکی می‌شود. چون تیتانیوم به صورت طبیعی به استخوان متصل می‌شود، دندان کاشته شده در حال حاضر محکم‌ترین و ماندگارترین روش جایگزینی دندان غائب محسوب می‌شود.
sara
10 تیر 99
sara :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟
پاسخ :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یکی از سوالات متداول تمام بیماران است. اولین مرحله در فرایند کاشت ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است که به طور معمول تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طول عمل جراحی دندان پزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک دریل می کند و با دقت پایه ایمپلنت را داخل استخوان پیچ می نماید. لثه پس از دوره بهبودی که حدود 4 تا 6 ماه زمان می برد؛ روی پایه ایمپلنت را می پوشاند. بعد از اینکه پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش خورد؛ مرحله دوم عمل جراحی انجام می‌گیرد تا کانکتور به بالای ایمپلنت متصل شود. در نهایت تاج روی اباتمنت متصل شده و با سیمان مخصوص به دندان مستحکم شده و با یک پیچ کوچک پایدار باقی می ماند.
سمانه
6 اسفند 99
سمانه :
مزایای ایمپلنت نسبت به دندان مصنوعی
پاسخ :
کاشت دندان روش پرطرفداری برای محکم کردن یا جایگزینی دندان مصنوعی و غلبه بر مشکلاتی مانند ناراحتی و حساسیت لثه‌ها، کاهش عملکرد دندان‌ها و انقباض استخوان‌های فک و صورت است. مزایای کاشت دندان عبارت است از: خلق لبخندی طبیعی
عملکرد طبیعی و راحتی بیمار
دندان‌های محکم‌تری که برخلاف دندان مصنوعی از جا درنمی‌آید.
راهکاری دائمی برای جایگزینی دندان‌های غائب
کاهش اختلال‌های گفتاری
بازیابی و حفظ شکل عادی دهان، فک و صورت
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد