دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا
تعداد ایمپلنت لازم برای اوردنچر

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

18 اسفند 99 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

1- بهبود یکپارچگی استخوان و زیست سازگاری

ایمپلنتهایی که از جنس زیرکونیا (نوعی سرامیک) ساخته می‌شوند از لحاظ  سازگاری با بدن بسیار مناسب هستند. فرآیند یکپارچگی استخوان در ایمپلنت های زیرکونیا در حد بهینه انجام می گیرد و هیچ‌ گونه علائمی از التهاب یا باز پس زدن آن توسط بدن مشاهده نشده است. تحقیقات دیگر نیز گزارش‌هایی مبنی بر ایده ‌آل بودن زیرکونیا به عنوان ایمپلنت دندان ارائه کرده‌ اند.

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

2- بدون آلرژی و حساسیت

ایمپلنت زیرکونیا غیر آلرژی زا بوده و احتمال حساسیت به آن بسیار کم است در حالی ‌که موضوع آلرژی و حساسیت در مورد ایمپلنتهای فلزی گاهی اوقات مشکل ساز می‌شود.

جالب اینجاست که بسیاری از ایمپلنتهای تیتانیومی ممکن است سال‌ها پس از جراحی و کاشت، علایم حساسیت در فرد ایجاد کرده و باعث شود خارش و التهاب در پیرامون محل کاشت ایمپلنت بروز نماید. این موضوع می‌تواند منجر به تحلیل رفتن استخوان فک و شکست درمان ایمپلنت شود.

امروزه شمار روز افزون بیماران آلرژی و حساسیت پوستی و اختلال سیستم ایمنی نیاز به مواد غیر آلرژی‌زا را ضروری تر کرده است. بنابراین کاشت وسیله ‌های فلزی در بدن انسان باید به صورت جدی مورد بازنگری قرار گرفته و جایگزینی برای آن پیدا شود.

به خصوص از آنجایی ‌که خارج کردن ایمپلنت تیتانیومی از استخوان فک کار ساده‌ ای نیست. پیش از انتخاب ایمپلنت دندان، تست MELISA انجام دهید. این آزمایش تشخیصی ابزار مفیدی برای شناسایی آلرژی به فلز محسوب می‌شود.

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

  • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
  • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

3- زیبایی بیشتر

مشکل اساسی بسیاری از پروتزهای دندانی ساختار فلزی آنها است که باعث نازیبایی آنها می‌شود اما به علت نیاز به استحکام بالا ناگزیر به استفاده از آنها هستیم. در بیمارانی که لثه شفاف و نازک دارند، یا افرادی که مستعد پس‌روی لثه هستند یا پا به سن گذاشته اند ممکن است پس از مدتی لثه دور ایمپلنت کنار رفته و حاشیه فلزی روکش یا ایمپلنت دندان در آنها نمایان شود.

اما با ظهور زیرکونیا این مشکل برطرف شده است. از آنجایی‌ که زیرکونیا فلزی نیست و رنگ آن سفید است حتی در صورت پس‌روی لثه مشکلی از نظر زیبایی ایجاد نمی‌کند و ظاهری کاملاً طبیعی و شبیه دندان دارد.

4- طراحی یک تکه

ایمپلنت زیرکونیا در انواع طراحی‌های مختلف وارد بازار شده است که یکی از آنها طراحی یک تکه می‌باشد. به این معنی که اباتمنت و پایه ایمپلنت به یکدیگر متصل هستند.

در صورتی که اباتمنت و ایمپلنت از هم جدا باشند و با پیچ به یکدیگر متصل شوند بحث حرکات میکروسکوپی مطرح می‌شود چرا که ایمپلنت تحت فشار بسیار زیاد فک ها قرار دارد. از طرفی محیطی گرم و مرطوب و مناسب برای رشد باکتری‌های بی ‌هوازی فراهم نموده است.

بنابراین امکان تجمع باکتری‌ها و آزاد کردن سمومی که منجر به التهاب پیرامون ایمپلنت و در نتیجه تحلیل رفتن بافت‌ها و استخوان می‌شوند وجود دارد که منجر به شل شدن ایمپلنت می شود.

در سال های اخیر استفاده از مواد سرامیکی (چینی) در دندانپزشکی بسیار مرسوم و موفقیت ‌آمیز بوده است چرا که از استحکام و زیبایی بالایی برخوردار بوده و قابلیت طراحی‌های متنوع به دندانپزشک می‌دهد.

یک تکه بودن ایمپلنت زیرکونیا باعث می‌شود احتمال عدم موفقیت آن کاهش پیدا کند.

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

5- مقاومت در مقابل خوردگی

زیرکونیا ماده ای زیست سازگار بوده و در مقابل خوردگی شیمیایی مقاوم است. علاوه بر این زیرکونیا در مقابل انتقال حرارت و الکتریسیته نارسانا و عایق محسوب می‌شود. از آنجایی‌ که این ماده زیست خنثی است، هیچ واکنش شیمیایی را تحریک و ایجاد نمی‌نماید و به نواحی دیگر بدن مهاجرت نمی‌کند و هیچ اختلالی در سلامت دهان ایجاد نمی‌نماید.

در حالی که ایمپلنت تیتانیومی ممکن است در محیط مرطوب دهان به خصوص در شرایطی که بیش از یک فلز در مجاورت آن وجود دارد (مانند پرشدگی دندان از جنس آمالگام، روکش فلزی، بریج یا اینلی و یا آنلی فلزی) واکنش‌هایی ایجاد نماید.

خوردگی فلزات در حضور فلوراید فعال‌تر می‌شود. فلوراید برای جلوگیری از پوسیدگی دندان در بسیاری از محصولات مراقبت از سلامت دهان مانند خمیر دندانها و دهانشویه ها وجود دارد. فلوراید به سطح تیتانیومی ایمپلنت حمله می‌کند.

برخی مقالات علمی بیان داشته ‌اند که تیتانیوم نه‌ تنها از محل ایمپلنت دندان به بافتهای پیرامون مهاجرت می‌کند بلکه حتی ممکن است به گره‌ های لنفاوی مجاور نیز برسد.

6- نارسانا

زیرکونیا جریان الکتریکی را هدایت نمی‌کند و این مزیت بزرگی برای ایمپلنت دندان محسوب می‌شود. به علت عایق بودن زیرکونیا، رشد باکتری‌ها در سطح آن بسیار کمتر است بنابراین محیط دهان و لثه سالم تر می‌ماند.

7- استحکام بالا

احتمال موفقیت ایمپلنت دندان زیرکونیا در بلند مدت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این سیستم ابداعی به شمار می‌آید. ایمپلنت زیرکونیا با انواع نیروها مورد آزمایش قرار گرفته و آنها را به خوبی تحمل کرده است.

ایمپلنت زیرکونیا کانتور های دندان طبیعی را به خوبی تقلید می‌کند و بسیار شبیه دندان طبیعی می‌باشد. زیرکونیا به دوام بسیار بالا،  انعطاف ‌پذیری در مقابل فشار و استحکام مناسب شناخته می‌شود.

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

فواید و مزیتهای ایمپلنت دندان زیرکونیا

8- کاشت ایمپلنت یک مرحله ‌ای

برخی انواع ایمپلنت زیرکونیا و همچنین تیتانیومی به شکل یک تکه طراحی شده ‌اند و می‌توان آنها را طی یک عمل جراحی کاشت، بدون این که نیاز به جراحی مجدد برای بازکردن لثه روی ایمپلنت و کارهای دیگر باشد. به این ترتیب راحتی بیمار افزایش و طول زمان درمان کاهش پیدا می‌کند.

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
29 بهمن 99
ناشناس :
کشیدن دندان همزمان با ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟
پاسخ :
در صورتی که دندان های جلو باشد همزمان بعد از کشیدن دندان نصب ایمپلنت امکان پذیر می باشد به شرط اینکه ریشه دندان عفونی نباشد زیرا باعث تخریب استخوان دندان کشیده می شود. در مورد دندان های عقبی باید بعد از کشیدن دندان مدت 10 الی 12 هفته صبر کرد تا ایمپلنت انجام داد.
User
29 بهمن 99
ناشناس :
فردی که دارای بیماری قلبی است می تواند ایمپلنت کند؟
پاسخ :
افرادی که ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی دارند در صورتی که با دارو کنترل شوند می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند . این افراد قبل از جراحی باید با پزشک متخصص خود حتما مشورت کنند .
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کسانی که شیمی درمانی میکنند امکان انجام درمان ایمپلنت دندانی را دارند ؟
پاسخ :
برای اینگونه بیماران با در نظر گرفتن شرایط سیستماتیک بیمار ، نوع دارو مصرف شده ، مدت زمان شیمی درمانی ، نظر پزشک معالج فرد و ..  میتواند تصمیم گیری درست را انجام داد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
18 اسفند 99
sara :
چه موادی در ساخت ایمپلنت به کار برده می شود؟
پاسخ :
ایمپلنت‌های امروزی از تیتانیوم، یعنی ماده زیست شیمیایی بادوامی ساخته می‌شود که به طور طبیعی به استخوان فک جوش می‌خورد و با آن یکی می‌شود. چون تیتانیوم به صورت طبیعی به استخوان متصل می‌شود، دندان کاشته شده در حال حاضر محکم‌ترین و ماندگارترین روش جایگزینی دندان غائب محسوب می‌شود.
sara
10 تیر 99
sara :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟
پاسخ :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یکی از سوالات متداول تمام بیماران است. اولین مرحله در فرایند کاشت ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است که به طور معمول تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طول عمل جراحی دندان پزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک دریل می کند و با دقت پایه ایمپلنت را داخل استخوان پیچ می نماید. لثه پس از دوره بهبودی که حدود 4 تا 6 ماه زمان می برد؛ روی پایه ایمپلنت را می پوشاند. بعد از اینکه پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش خورد؛ مرحله دوم عمل جراحی انجام می‌گیرد تا کانکتور به بالای ایمپلنت متصل شود. در نهایت تاج روی اباتمنت متصل شده و با سیمان مخصوص به دندان مستحکم شده و با یک پیچ کوچک پایدار باقی می ماند.
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کدام متخصصین، کاشت ایمپلنت دندانی انجام میدهند؟
پاسخ :
از سوالات متداول بیمارانی که نیاز به کاشت ایمپلنت دارند؛ متخصصی است که باید به آن مراجعه کنند؛ ایمپلنت های دندانی معمولاً توسط جراح دهان و دندان یا پریودنتیست ها کاشته می شوند.