دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان
اصلاح طرح لبخند چیست؟

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

18 اسفند 99 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

پیوند استخوان در چه صورت انجام می شود ؟

بعضی از کسانی که می خواهند ایمپلنت دندان انجام دهند ممکن است دارای بافت استخوان فک مناسب برای پشتیبانی کردن از ایمپلنت نباشند. معاینات فوق تخصص ایمپلت در این زمینه جواب قطعی را به بیمار برای انجام عمل پیوند استخوان در فک می دهد. در چنین شرایطی بهتر است قبل از انجام ایمپلنت عملیات پیوند استخوان انجام پذیرد.

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

برای انجام پیوند استخوان ابتدا باید مواد پیوند استخوان را تعیین و تهیه نمود و سپس عملیات پیوند استخوان انجام می گیرد. و در نهایت کاشت ایمپلنت صورت می پذیرد .

شرایطی که ممکن است پیوند استخوان در فک را ضروری کند آسیب به فک و صورت، بیماری‌های لثه‌ای، فضای خالی بعد از کشیدن دندان، بیماری‌های مادرزادی و جراحی فک برای حذف تومور ازجمله عوامل نقص استخوانی هستند.

چیزی که مشخص است از دست رفتن دندان، به‌مرور زمان منجر به تحلیل استخوان می‌شود. از دست دادن استخوان در فک بالا یا پایین نه‌ تنها باعث تغییر چهره‌ی فرد می‌شود، بلکه جایگزینی دندان را نیز با مشکل مواجه می‌کند.

امروزه با علم پزشکی نوین می‌توانیم با بازسازی استخوان فک شانس خود را برای کاشت ایمپلنت افزایش دهیم و راه را برای داشتن لبخندی زیبا هموار کنیم.

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

پیوند استخوان به چه شکل انجام می شود ؟

هدف از عمل پیوند استخوان ( Bone grafting ) در کاشت ایمپلنت تقویت مناطق آسیب دیده،  تسهیل رشد استخوان جدید و درنهایت کاشت ایمپلنت دندان است.
در واقع بازسازی استخوان با روشی نوین می باشد که برای بازگرداندن استخوان های تحلیل رفته و ایجاد استخوان های جدید به عنوان چهارچوبی برای استخوان مجاور  استفاده می شود.

برای آشنایی برای آناتومی دندان روی لینک کلیک کنید .

در طی چندین ماه، استخوان خود بیمار جایگزین مواد پیوندی می گردد. روش پیونداستخوان یک روش بسیار موفق می‌باشد، زیرا استخوان ظرفیت تولید بافت را دارد. بازسازی استخوان از طریق پیوند باعث افزایش حجم استخوان می شود و به ایمپلنت‌هایی که در آینده کاشته خواهند شد اجازه لنگر انداختن می‌دهد.

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

مواد پیوند استخوان با توجه به شرایط بیمار از یکی از روش های زیر انجام می شود:

1. پیوند استخوان اتوگرافت

اولین روش پیوند اتوگرافت (autograft) یا خودکار می باشد که به عنوان استاندارد طلا نیز معروف است. که در این روش استخوان از خود بیمار دریافت می گردد. مواد مورد استفاده برای پیوند ممکن است به صورت یک قطعه استخوان از جای دیگری از بدن بیمار مانند چانه، ران یا ساق برداشته شود.

بیشترین درصد موفقیت در پیوند استخوان، در روش پیوند اتوگرافت وجود دارد چون این نوع پیوند، با بافت های زنده دارای سلول های دست نخورده سر و کار دارد.
در برخی موارد متخصص تحت بی حسی موضعی استخوان را برداشت می کند اما در صورتی که قرار باشد استخوان از ران برداشته شود باید جراحی در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی صورت بگیرد.

2. پیوند استخوان آلوگرافت

پیوند استخوان آلو گرافت Allograf )  ) به عنوان یک پیوند بافت استخوان بین افرادی از همان نوع (مثلاً انسان ها) اما با ژنتیک ناهمسان تعریف می گردد. معمولاً منبع، استخوان جسد است که در مقادیر زیادی در دسترس است. ولی این استخوان باید تحت مراحل درمانی گوناگونی قرار گیرد تا از بابت واکنش های ایمنی بدن خنثی شود و از آلودگی های مربوط به بیماری های بدن میزبان پرهیز شود.

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

مواد پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

این درمان ها ممکنست شامل پرتو دهی، خشک کردن همراه با انجماد (freeze_drying)، اسید شویی و سایر معالجات شیمیایی باشد. در کشور آمریکا، تقریباً اطلاعات مربوط به همه اعطاء کنندگان حتی پیش از آن که استخوان آنها در بانک های بافت پذیرفته شود، از بابت بیماری های عفونی نشان داده می شود. پس از آن، فرآوری استخوان عملاً هرگونه احتمال سرایت عفونت را از بین می برد.

3.پیوند استخوان زنوگرافت

نوع سوم پیوند زنوگرافت ( Xenograft ) است که معمولا از حیواناتی مانند گاو دریافت می شود.

4.پیوند استخوان آلوپلاست

یا پیوند استخوان ( alloplastic ) نوع چهارم پیوند آلوپلاست است که از مواد سنتزی یا مصنوعی ساخته شده در آزمایشگاه می باشد.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
29 بهمن 99
ناشناس :
فردی که دارای بیماری قلبی است می تواند ایمپلنت کند؟
پاسخ :
افرادی که ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی دارند در صورتی که با دارو کنترل شوند می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند . این افراد قبل از جراحی باید با پزشک متخصص خود حتما مشورت کنند .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
هزینه ایپملنت درمانی شامل چه مواردی است ؟
پاسخ :
هزینه ایمپلنت درمانی شامل قطعات ایمپلنت درمانی ، هزینه جراحی ، هزینه لابراتوری و هزینه پروتزی می باشد ، در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوانی و غشا و . . . می باشد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کسانی که شیمی درمانی میکنند امکان انجام درمان ایمپلنت دندانی را دارند ؟
پاسخ :
برای اینگونه بیماران با در نظر گرفتن شرایط سیستماتیک بیمار ، نوع دارو مصرف شده ، مدت زمان شیمی درمانی ، نظر پزشک معالج فرد و ..  میتواند تصمیم گیری درست را انجام داد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
sara
10 تیر 99
sara :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟
پاسخ :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یکی از سوالات متداول تمام بیماران است. اولین مرحله در فرایند کاشت ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است که به طور معمول تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طول عمل جراحی دندان پزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک دریل می کند و با دقت پایه ایمپلنت را داخل استخوان پیچ می نماید. لثه پس از دوره بهبودی که حدود 4 تا 6 ماه زمان می برد؛ روی پایه ایمپلنت را می پوشاند. بعد از اینکه پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش خورد؛ مرحله دوم عمل جراحی انجام می‌گیرد تا کانکتور به بالای ایمپلنت متصل شود. در نهایت تاج روی اباتمنت متصل شده و با سیمان مخصوص به دندان مستحکم شده و با یک پیچ کوچک پایدار باقی می ماند.
سمانه
6 اسفند 99
سمانه :
مزایای ایمپلنت نسبت به دندان مصنوعی
پاسخ :
کاشت دندان روش پرطرفداری برای محکم کردن یا جایگزینی دندان مصنوعی و غلبه بر مشکلاتی مانند ناراحتی و حساسیت لثه‌ها، کاهش عملکرد دندان‌ها و انقباض استخوان‌های فک و صورت است. مزایای کاشت دندان عبارت است از: خلق لبخندی طبیعی
عملکرد طبیعی و راحتی بیمار
دندان‌های محکم‌تری که برخلاف دندان مصنوعی از جا درنمی‌آید.
راهکاری دائمی برای جایگزینی دندان‌های غائب
کاهش اختلال‌های گفتاری
بازیابی و حفظ شکل عادی دهان، فک و صورت
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کدام متخصصین، کاشت ایمپلنت دندانی انجام میدهند؟
پاسخ :
از سوالات متداول بیمارانی که نیاز به کاشت ایمپلنت دارند؛ متخصصی است که باید به آن مراجعه کنند؛ ایمپلنت های دندانی معمولاً توسط جراح دهان و دندان یا پریودنتیست ها کاشته می شوند.
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد