دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

پریودنتیت مهاجم جنرالیزه 

روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

15 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

روش کاشت ایمپلنت و جایگزین کردن دندان از دست رفته، با روشی بدون جراحی کردن و از طریق پانچ کردن فیکسچر ایمپلنت داخل لثه را، ایمپلنت به روش فلپ لس یا بدون جراحی می گویند.
البته باید گفت که فوق تخصص ایمپلنت شما قبل از انجام این روش باید فعالیت های لازم را انجام دهد تا این فرآیند با موفقیت کامل انجام شود. زیرا در این روش متخصص ایمپلنت باید اطلاعات لازم را از وضعیت آناتومیک استخوان های زیرین و اطراف محل مربوطه داشته باشد.
بنابراین برای کاشت ایمپلنت دندان به روش فلپ لس انجام رادیوگرافی CBCT ضروری می باشد، و در صورتی که وضع استخوان در نمای استخوان مناسب باشد و نیازی به پیوند استخوان و یا اکسپنشن استخوان نباشد و همچنین وضعیت عمومی سلامت دندان ها و دهان مناسب باشد می توان از ایمپلنت به روش فلپ لس استفاده کرد.

حتما بخوانید : علت پوسیدگی دندان ها

روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

کابرد ایمپلنت به روش فلپ لس

باید گفت در مواردی که نیاز به پیوند استخوان وجود دارد و چسبندگی لثه مناسب نباشد این روش توصیه نمی شود. در صورتی که تحت این شرایط روش فلپ لس انجام شود، عوارضی مانند التهاب لثه یا پرفوراسیون (سوراخ شدن) استخوان فک را به دنبال خواهد داشت.

دندان هایی که همزمان با کشیدن آنها ایمپلنت جای آنها قرار می گیرد در واقع همان روش فلپ لس می باشد. در جایگزینی یک دندان با روش ایمپلنت که تنها یک ریشه دارد و اگر عفونت و التهاب لثه وجود نداشته باشد همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت با روش فلپ لس انجام می شود.

البته در جایگزینی دو یا چند ریشه بهتر است دو یا چند ماه بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام شود هر چند در موارد خاص مانند داشتن استخوان مناسب در ناحیه فورکا (محل تقاطع ریشه ها) ممکن است متخصص ایمپلنت تصمیم بگیرد که همزمان با کشیدن دندان ها، ایمپلنت انجام دهد. درواقع برای جایگزینی همزمان دندان های از دست رفته، وضعیت استخوان فک بسیار تعیین‌ کننده است.

به هر حال در صد موفقیت روش کاشت ایمپلنت فلپ لس در صورت انجام صحیح و نزد متخصص ایمپلنت با تجربه خیلی زیاد است.

 

حتما بخوانید : بهترین روش ترمیم دندان

مزایای روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

درد کمتر بعد از جراحی، تورم کمتر و تحلیل کمتر استخوان را از مزایای اولیه روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس یا پانچ می توان عنوان کرد. در ادامه مزایای کامل آنرا عنوان می کنیم:

 • درد پس از جراحی وجود ندارد یا بسیار اندک است.
 • خونریزی حین جراحی کم است که این روش را مناسب افرادی که بیماری قلب و یا بیماری های مربوط به فشار خون دارند هست.
 •  تورم پس از جراحی وجود ندارد.
 • اکیموز یا کبودی پس از عمل رخ نمی دهد.
 • به لثه و استخوان آسیب وارد نمی شود.
 • نیازی به زدن بخیه نیست و مراجعه پس از جراحی برای کشیدن بخیه حذف می شود.
 •  درمان ایمپلنت را ساده و مثل پر کردن دندان می کند به نحوی که بیمار پس از قرار دادن ایمپلنت نیازی به استراحت نداشته و می تواند بر سر کار حاضر شود.
 •  در صورتیکه ایمپلنت داخل استخوان استحکام کافی داشته باشد وبیمار نیاز به داشتن روکش موقت در همان روز قرار دادن ایمپلنت داشته باشد با این روش امکانپذیر است.
 • مدت زمان قرار دادن ایمپلنت کوتاه تر است.
 • در این روش به دلیل اینکه آسیب به اطراف دهان کمتر است مدت زمان بهبودی بسیار کوتاه تر است و استخوان ها زودتر جوش می خورند.
روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

روش کاشت ایمپلنت به روش فلپ لس

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
18 اسفند 99
sara :
چه موادی در ساخت ایمپلنت به کار برده می شود؟
پاسخ :
ایمپلنت‌های امروزی از تیتانیوم، یعنی ماده زیست شیمیایی بادوامی ساخته می‌شود که به طور طبیعی به استخوان فک جوش می‌خورد و با آن یکی می‌شود. چون تیتانیوم به صورت طبیعی به استخوان متصل می‌شود، دندان کاشته شده در حال حاضر محکم‌ترین و ماندگارترین روش جایگزینی دندان غائب محسوب می‌شود.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد