دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

تعداد ایمپلنت لازم برای اوردنچر

پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

13 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

پری ایمپلنتایتیس یک ضایعه التهابی می باشد که بافت های نرم و سخت اطراف ایمپلنت دندان را درگیر می کند. یعنی می توان گفت در شرایطی که علاوه بر لثه استخوان فک نیز درگیر عفونت شده باشد پری ایمپلنتایتیس اتفاق افتاده است. میزان شیوع این بیماری حدوداً از هر 10 نفر یک مورد می باشد.

 

پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

به این نتیجه می رسیم که پری ایمپلنتایتیس نه تنها بیماری نسبتاً شایعی می باشد می تواند در صورت عدم درمان مشکلات جدی برای فرد داشته باشد. ایمپلنت دندان قابلیت زیادی دارد و در صورت مراقبت به عمل آوردن تا آخر عمر می تواند کار کند. اما اگر فرد درگیر بیماری پری ایمپلنتایتیس شود این موضوع موجب از دست رفتن یکپارچگی استخوان و تخریب زودهنگام استخوان و در نهایت به از دست رفتن ایمپلنت ختم می شود

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

باید توجه داشت که بیماری پری ایمپلنتایتیس با بیماری پریودنتیت اشتباه گرفته نشود. هر دوی این بیماری ها تحت تاثیر وجود میکروب ها در لثه بوجود می آیند. هر دو نیز ممکن است علائمی مشابه داشته باشند از جمله این علائم بوجود آمدن شیار بین دندان و لثه و خونریزی لثه را می توان ذکر کرد. حتی می توان گفت در مطالعات میکروبیولوژی کشت هر دو بیماری دارای شاید دارای وضعیت مشابه باشند اما در پری ایمپلنتایتیس میزان گونه های قرمز پیچیده کمتر می باشد.

اما تفاوت این دو بیماری در بافت شناختی و پاتولوژی مشخص می گردد. از نظر بافت شناختی پری ایمپلنتایتیس در مجاورت ستیغ استخوان فک (آلوئولار) نفوذ کننده تر می باشد و همچنین لایه محافظ بافتی روی استخوان که در پریودنتیت وجود دارد، در پری ایمپلنتایتیس رویت نمی شود. نکته مهم اینجاست که دو بیماری بصورت یکسان به درمان پاسخ نمی دهند.

حتما بخوانید : علت پوسیدگی دندان چیست ؟

پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

البته این باعث نمی شود که در پیشگیری از بیماری پری ایمپلنتایتیس بهداشت دهان و دندان و مراقبت های حرفه ای مانند جرمگیری و استفاده از دهان شویه  اهمیت کمتر داشته باشند اما مسئله اینجاست که دیگر در صورت وقوع بیماری پری ایمپلنتایتیس، درمان های محافظه کارانه تاثیر لازم را ندارد یعنی درمان های غیر جراحی بوسیله لیزر و یا سیستم هواسایی نتایج ضعیفی دارند و همچنین درمان های شیمیایی و تراش مکانیکی (دبریدمان) بافت ها و درمان فتودینامیک نیز نتایج مطلوبی نداشته اند. بنابراین درمان های غیر جراحی درمان قطعی پری ایمپلنتایتیس را به دنبال ندارد.

حتما بخوانید : آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود؟

چه عواملی موجب بیماری پری ایمپلنتایتیس می شود ؟

 • سیگار کشیدن
 • پریودنتیت
 • حساسیت ژنتیکی
 • دیابت

علائم بیماری پری ایمپلنتایتیس

پس از مشاهده علائم پری ایمپلنتایتیس خیلی سریع باید به بهترین متخصص ایمپلنت مراجعه نمود و جهت درمان مشاوره لازم را دریافت کرد. علائم بیماری پری ایمپلنتایتیس بصورت زیر می باشد:

 • تحلیل رفتن استخوان اطراف ایمپلنت
 • خونریزی لثه
 • قرمزی و تورم مخاط
 • شکل گیری خلط
 • درد در اطراف ایمپلنت احتمالا متحرک
پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

پری ایمپلنتایتیس چیست ؟

نحوه درمان پری ایمپلنتایتیس

باید گفت بیماری پری ایمپلنتایتیس سخت درمان می شود و همچنین برای درمان آن باید به دقت تحت نظر لازم را داشت چرا که عود آن محتمل و شایع است. در کلیه روش های درمانی پیشنهاد گردیده، یکی از مرحله های مهم همیشه آلودگی زدایی از سطح ایمپلنت می باشد.
چندین روش جهت آلودگی زدایی سطح ایمپلنت موجود است که در واقع هدف سم زدایی از سطح ایمپلنت می باشد و از مواد کلرهگزیدین، تتراسایکلین، مترونیدازول، اسید سیتریک، لیزر و فتودینامیک درمانی استفاده می شود.
دبریدمان مکانیکی برای زدودن کامل بیوفیلم تشکیل شده استفاده می شود که با کورت استیل، پلاستیکی یا تیتانیومی، شوینده آب نمک (سالین)، گاز استریل، هوا سایی (ایر ابریژن) یا ایمپلنتوپلاستی صورت می پذیرد. بسیاری از متخصصان ترکیبی از این درمانها را در پیش می گیرند تا مطمئن شوند آلودگی زدایی سطح ایمپلنت موفق بوده است.
البته تنها درمانی که به بیماری پری ایمپلنتایتیس پاسخ مثبت می دهد درمان جراحی می تواند باشد اما درمان جراحی نیز تا اندازه ای می تواند تاثیر داشته باشد طبق تحقیقاتی که انجام شده است درمان جراحی و ضد میکروبی همراه با جراحی فلپ برای درمان پری ایمپلنتایتیس، پیشروی پری ایمپلنتایتیس را در 90% موارد برای مدت کوتاه حدوداً یکسال متوقف می کند. اما ممکن است خونریزی پروپ آن همچنان باقی بماند. سیگار کشیدن یکی از عواملی است که باعث می شود بیماری عود کند.
گرچه جراحی برش بافت اینطور به نظر می رسد نتایج بهتری را بوجود می آورد اما ترکیبی از دسترسی جراحی به ایمپلنت و عمل بازسازی بافت بیشترین موفقیت را در پی دارد.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
18 اسفند 99
sara :
چه موادی در ساخت ایمپلنت به کار برده می شود؟
پاسخ :
ایمپلنت‌های امروزی از تیتانیوم، یعنی ماده زیست شیمیایی بادوامی ساخته می‌شود که به طور طبیعی به استخوان فک جوش می‌خورد و با آن یکی می‌شود. چون تیتانیوم به صورت طبیعی به استخوان متصل می‌شود، دندان کاشته شده در حال حاضر محکم‌ترین و ماندگارترین روش جایگزینی دندان غائب محسوب می‌شود.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.