دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

اصلاح طرح لبخند چیست؟

ایمپرشن کوپینگ چیست ؟

12 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

ایمپرشن کوپینگ چیست ؟

ايمپرشن کوپينگ يا ترنسفر کوپينگ يا ايمپرشن پست (Impression Coping Transfer Coping / Impression Post) بخشی است که به ایمپلنت دندان متصل می گردد و عملیات قالب گیری روی آن انجام می شود ، کاربرد اصلی ایمپرشن کوپینگ تعیین مکان روکش دندان می باشد.

ایمپلنت دندان دارای قسمت های قفل شونده داخلی و خارجی است که قسمت های دیگر ایمپلنت از طریق این اجزا می توانند به یکدیگر متصل گردند، ایمپلنت دندان دارای یک رابط می باشد که با سطح متناظر منطبق می گردد که این سطح متناظر موجب اتصال اباتمنت و دیگر اجزا به ایمپلنت می شود.

 

ایمپرشن کوپینگ چیست ؟

ایمپرشن کوپینگ چیست ؟

این رابط همچنین مانع از ورود باکتری ها و میکروب ها به ایمپلنت دندان می شود و همچنین قابل ذکر است که ایمپرشن کوپینگ به ایمپلنت وصل می شود و عملیات قالب گیری روی آن انجام می شود کاربرد دقیق ایمپرشن کوپینگ نیز همین مشخص کردن مکان روکش دندان است و انجام این پروسه در آزمایشگاه صورت می پذیرد.

کاربرد ایمپرشن کوپینگ در ایمپلنت

متخصص ایمپلنت از ایمپرشن کوپینگ برای انجام عملیات قالب گیری از ایمپلنت دندان در دهان بیمار استفاده می کند. با استفاده از ایمپرشن کوپینگ، می توان جایگاه دقیق فیکسچر و روکش دندان در فک مدل سازی شده یا کست مشخص می گردد.
ایمپرشن کوپینگ دارای دو نوع زیر می باشد.

  1. Transfer impression coping
  2. pick up impression coping

ن انواع ایمپرشن کوپینگ در قالب گیری بسته و قالب گیری باز استفاده می گردند، اشکال مختلف ایمپرشن کوپینگ با توجه به سیستم های گوناگونی می باشد که در آن ایمپرشن کوپینگ مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین متخصص ایمپلنت پس از باز کردن هیلینگ، ایمپرشن کوپینگ را روی پایه فیکسچر می بندد و قالب گیری انجام می پذیرد.
در ادامه می خواهیم دو نوع قالب گیری که برای تعیین جای فیکسچر در دهان است و به دو صورت زیر می باشد را بررسی کنیم:

تری باز یا  Open Tray یا قالب گیری باز

در روش قالب گیری باز بعد از اینکه همه چیز تنظیم گردید و بعد از انجام قالب گیری، پیچ‌های ایمپرشن ها بازشده و از دهان خارج می‌شود.

تری بسته یا Close Tray یا قالب گیری بسته

در این روش قالب گیری، ایمپرشن کوپینگ بوسیله پیچ هایی از محل سوراخ قاشک تری باز می شوند و ایمپرشن کوپینگ ها در درون ماده قالب گیری باقی می مانند.

پس از ساختن تری اختصاصی سوراخ هایی در آن تعبیه می شود که پیج ها از آن عبور کند.

ایمپرشن کوپینگ چیست ؟

ایمپرشن کوپینگ چیست ؟

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
29 بهمن 99
ناشناس :
کشیدن دندان همزمان با ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟
پاسخ :
در صورتی که دندان های جلو باشد همزمان بعد از کشیدن دندان نصب ایمپلنت امکان پذیر می باشد به شرط اینکه ریشه دندان عفونی نباشد زیرا باعث تخریب استخوان دندان کشیده می شود. در مورد دندان های عقبی باید بعد از کشیدن دندان مدت 10 الی 12 هفته صبر کرد تا ایمپلنت انجام داد.
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
هزینه ایپملنت درمانی شامل چه مواردی است ؟
پاسخ :
هزینه ایمپلنت درمانی شامل قطعات ایمپلنت درمانی ، هزینه جراحی ، هزینه لابراتوری و هزینه پروتزی می باشد ، در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوانی و غشا و . . . می باشد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
sara
18 اسفند 99
sara :
چه موادی در ساخت ایمپلنت به کار برده می شود؟
پاسخ :
ایمپلنت‌های امروزی از تیتانیوم، یعنی ماده زیست شیمیایی بادوامی ساخته می‌شود که به طور طبیعی به استخوان فک جوش می‌خورد و با آن یکی می‌شود. چون تیتانیوم به صورت طبیعی به استخوان متصل می‌شود، دندان کاشته شده در حال حاضر محکم‌ترین و ماندگارترین روش جایگزینی دندان غائب محسوب می‌شود.
سمانه
6 اسفند 99
سمانه :
مزایای ایمپلنت نسبت به دندان مصنوعی
پاسخ :
کاشت دندان روش پرطرفداری برای محکم کردن یا جایگزینی دندان مصنوعی و غلبه بر مشکلاتی مانند ناراحتی و حساسیت لثه‌ها، کاهش عملکرد دندان‌ها و انقباض استخوان‌های فک و صورت است. مزایای کاشت دندان عبارت است از: خلق لبخندی طبیعی
عملکرد طبیعی و راحتی بیمار
دندان‌های محکم‌تری که برخلاف دندان مصنوعی از جا درنمی‌آید.
راهکاری دائمی برای جایگزینی دندان‌های غائب
کاهش اختلال‌های گفتاری
بازیابی و حفظ شکل عادی دهان، فک و صورت
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد