دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

عفونت پس از ایمپلنت به چه علت رخ می دهد؟

علل پوسیدگی دندان

12 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

علل پوسیدگی دندان

شناخت عللی که موجب انواع پوسیدگی دندان می گردند بسیار مهم می باشد به این دلیل که با شناخت این علل می توانیم تا حد زیادی مانع پوسیدگی دندان شویم، در ادامه مهمترین علل پوسیدگی دندان را مورد بررسی قرار می دهیم:

 • باکتریهای عامل پوسیدگی دندان

  در دهان هر انسان تعداد زیادی باکتری زندگی می کند و از بقایای غذا در دهان شما تغذیه می کند این باکتری های اسید تولید می کنند و سطح دندان را آغشته کرده و این اسید باعث می شود که بافت سخت دندان آسیب ببیند و حتی دچار حفره و پوسیدگی گردد.

علل پوسیدگی دندان

علل پوسیدگی دندان

 • بهداشت ضعیف دهان

  اگر بصورت مرتب باکتری ها را از دهانتان خارج نکنید احتمال رشد و تکثیر باکتری ها در دهان تان وجود دارد و خطر پوسیدگی نیز بالا می رود.

 • عدم دریافت مقدار کافی فلوراید

  فلوراید باعث تقویت مینای دندان می گردد. با مسواک زدن مرتب دندان ها و یا استفاده از دهان شویه حاوی فلوراید، فلوراید لازم برای دندانها را تامین می شود.

 • مصرف غذاهای اسیدی زیاد

  مصرف غذاهای اسیدی زیاد ممکن است لایه بیرونی و سخت دندان ها یا مینای دندان را از بین ببرد مینای دندان لایه سخت و بیرونی دندان است و اگر از بین برود دندان در خطر پوسیدگی قرار می گیرد.

 • اختلالات در غذا خوردن

  اختلالات در خوردن مانند افرادی که رژیم غذایی نامتعادل دارند و یا افرادی که بولیمی دارند یعنی پس از پرخوری، استفراغ عمدی می کنند و هر بار که غذای معده را بالا می آورند دندان هایشان در معرض اسید قوی قرار می گیرد و اینها باعث از بین رفتن مینای دندان و پوسیدگی دندان می شود.

 • مصرف مکرر قند

  قند دقیقاً غذای باکتری ها است و هر چه بیشتر مصرف گردد غذای باکتری ها بیشتر تامین می شود.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

 

 • نقص در مینا

  اگر مینای دندان تان نقص داشته باشد، برای پوسیدگی دندان مستعد هستید و برخی از نقص های مینای دندان بصورت ارثی می باشد مانند Amelogenesis imperfecta یا نقص در تشکیل مینا که در دندان های دائمی زمانی که دندان شیری معادل می افتد پیش می آید.

 • حفره ها و پوسیدگی ها

  اگر در گذشته مرتباً پوسیدگی دندان را تجریه کرده اید، می توان پیش بینی کرد که دوباره دچار پوسیدگی دندان شده اید دیدن لکه سفید که در دندان ها ممکن است ظاهر شود می تواند شروع پوسیدگی دندان باشد.

 • ناهنجاری ژنتیکی دندان ها

  آناتومی دندان ها متفاوت می باشد بعضی از افراد شیارهای عمیقی در سطح جویدن دندان ها دارند یا برخی افراد مینای دندانشان کامل دندان را نمی پوشاند و یا ناهنجاری های ژنتیکی مانند میکرودنتیا که موجب می شود برخی دندان ها کوچکتر از بقیه دندان ها باشند را دارند، همه این موارد که بر دندان ها تاثیر منفی می گذارد که به ممکن است برای کاملاً تمیز کردن دندان ها مشکل ایجاد گردد و پاکت هایی ایجاد گردد که باکتری ها در آن پنهان می گردد.

 

علل پوسیدگی دندان

علل پوسیدگی دندان

 

 • شیر خوردن بلند مدت شیر مادر و یا با شیشه شیر

  اگر نوزاد سالهای زیادی تا زمان نونهالی شیر می خورد، در سلامت دندان هایش تاثیر منفی می گذارد البته شیشه شیر تاثیر منفی تر دارد.

 • خشکی دهان

  وقتی دهان تان بزاق کافی ندارد شما دچار خشکی دهان یا زروستومیا هستید و بزاق دهان به چندین صورت به سلامت دندان هایتان کمک می کند خشکی دهان قابل درمان می باشد و با مراجعه به دندان پزشک می توانید مشکلتان را برطرف نمایید.

 • عدم آشنایی با پلاک

  خیلی از مردم هیچ آشنایی با بهداشت دهان و وضعیت دندان هایشان ندارند باید بگوییم اگر نمی دانید که در دهان تان چه خبر هست بنابراین امیدی هم نباید به سلامت دندان هایتان داشته باشید.

توصیه خواندن : همه چیز در مورد ایمپلنت و کاشت دندان

 • عدم آگاهی و یا اقدام به حذف پلاک

  حتی اگر بدانید پلاک چیست، اگر در جهت از بین بردن و حذف آن در دهانتان اقدام نکنید دچار پوسیدگی دندان خواهید شد.

 • پر شدگی و یا روکش نامناسب

  اگر پرشدگی دندان با روکش نامرغوب و یا نامناسب انجام گردد پلاک های دهان هنگام مسواک زدن و یا استفاده از نخ دندان تمیز نمی شوند و در صورت تجمع، پوسیدگی دندان ایجاد می کنند.

 • پرشدگی زیاد دندان

  پر شدگی زیاد دندان می تواند خطر پوسیدگی دندان را افزایش دهد. اگر باکتریها بین پرشدگی و دندان قرار بگیرند، تمیز کردن آنها تقریبا غیر ممکن شده و موجب پوسیدگی می شوند.

 

علل پوسیدگی دندان

علل پوسیدگی دندان

 

 • پوسیدگی زیر پر شدگی دندان

  اگر مشکلی در پر شدگی دندان وجود بیاید مثلاً مدت زیادی از آن گذشته و یا نامناسب انجام گردیده است و یا دچار ترک خوردگی شده باشد و یا مراقبت مناسبی از پرشدگی نشود در معرض خطر پوسیدگی زیر پرشدگی دندان قرار می گیرد.

 • مراقبت دهانی نامنظم

  دندان ها باید بطور منظم توسط دندان پزشک چکاپ و معاینه شود تا در صورت بروز مشکلی در دهان و دندان برای درمان سریعاً اقدام گردد و کار به مراحل پوسیدگی و بعد از آن نینجامد.

 • فقر مالی

  می توان گفت افرادی که وضعیت اجتماعی و فرهنگی پایینی دارند بیشتر در معرض پوسیدگی دندان قرار دارند.

 • بیرون زدگی ریشه

  زمانی که لثه دچار پسروی می شود و ریشه دندان که پوشش محافظ مینا ندارد در معرض باکتری ها و وضعیت اسیدی دهان قرار می گیرد و عاج دندان که ریشه دندان را تشکیل می دهد زودتر از مینا در اسید حل می گردد و این یعنی ممکن است گاهی اسید های ضعیفی که بر مینای دندان اثر نمی کنند موجب تخریب و پوسیدگی ریشه دندان بشوند.

 • سلامت نا مناسب دندان ها در خانواده

  اگر در خانواده ای زندگی می کنید که سلامت دندانی مناسبی ندارند، اینکه شما نیز سلامت دندانی نداشته باشد بنا به دلایل عدم رعایت بهداشت خانوادگی، ناهنجاری های ژنتیکی دندان، یا مقادیر زیاد باکتری های بد موجود در دهان، بسیار محتمل می باشد.

 • معلولیت

  در صورت معلولیت ممکن است رعایت بهداشت دهان و دندان مشکل باشد در این مواقع در صورت توان مالی بهتر است از یک پرستار همراه فرد کمک گرفته شود.

 • سوء استعمال مواد و یا الکل

  سوء استعمال مواد و یا الکل موجب پوسیدگی دندان می شود.

 

علل پوسیدگی دندان

علل پوسیدگی دندان

 

 • شیمی درمانی و پرتو درمانی

  شیمی درمانی یا پرتو درمانی در ناحیه سر و گردن، جریان بزاق را کاهش می دهد و ممکن است سبب مشکلات دهانی گردد و خطر پوسیدگی دندان را افزایش دهد.

 • اضطراب دندانپزشکی

  اگر دارای فوبیا و ترس از دندانپزشکی هستید احتمال زیاد دارد که مسایل دهان و دندان خود را فراموش کرده و به آن رسیدگی نکنید و خیلی خوب است که با این مورد مبارزه کرده و برای سلامتی خود و دهان و دندان خود بیشتر ارزش بگذارید.

 • براکت

  براکت ارتودنسی درست است که موجب مرتب شدن دندان ها می شود اما از طرفی جذب باکتری را بر روی دندان بیشتر می کند هنگامی که براکت در دهان تان قرار دارد می بایست به بهداشت دهان و دندان تان بیشتر رسیدگی کنید و از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده نمایید.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
18 اسفند 99
sara :
چه موادی در ساخت ایمپلنت به کار برده می شود؟
پاسخ :
ایمپلنت‌های امروزی از تیتانیوم، یعنی ماده زیست شیمیایی بادوامی ساخته می‌شود که به طور طبیعی به استخوان فک جوش می‌خورد و با آن یکی می‌شود. چون تیتانیوم به صورت طبیعی به استخوان متصل می‌شود، دندان کاشته شده در حال حاضر محکم‌ترین و ماندگارترین روش جایگزینی دندان غائب محسوب می‌شود.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد