دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

7 نکته در مورد ایمپلنت را باید بدانید

ورم بعد از ایمپلنت

8 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

ورم بعد از ایمپلنت

ورم بعد از کاشت ایمپلنت پاسخ طبیعی بدن به آسیب و جراحت برداشتن است. شاید شما پروسه جراحی را با جراحت برداشتن یکسان ندانید، اما جراحی هم نوعی ضربه و آسیب کنترل شده به حساب می آید. به زبان ساده، ورم کردن نشانه تجمع مایع در بافت ها است. ورم کردن لثه ها موضوع خطرناکی نیست بلکه بخشی نرمال از پروسه ترمیم و بهبودی است. همانند ورم کردن، خونریزی دندان و لثه هم بخش نرمالی از پروسه بهبودی است.

ورم بعد از ایمپلنت

ورم بعد از ایمپلنت

مقدار ورم مورد انتظار پس از جراحی

این که این ورم تا چه میزان گسترده و شدید باشد، برای هر فردی به فاکتور های گوناگونی بستگی دارد. در وهله اول، واکنش بدن مشروط بر خود پروسه جراحی است. به عنوان مثال، فردی که شش ایمپلنت دندان با جراحی دریافت کرده است نسبت به شخصی که تنها یک ایمپلنت کاشته است، یحتمل التهاب و ورم بیشتری را تجربه خواهد کرد.

مسئله شایعی است که ورم اطراف دهان، فک ها، گونه ها، چشم ها و نواحی از صورت که تحت تاثیر جراحی کاشت ایمپلنت دندان قرار گرفته اند را تجربه کنید. معمولا ورم در حدود 2 الی 3 روز پیش از کاهش تدریجی و درمان ورم ایمپلنت به اوج خود می رسد. هر چند ممکن است چندین روز تا درمان کامل التهاب زمان صرف شود.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

  • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
  • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

علائم رایج عفونت

دانستن این که پس از جراحی انتظار پیش آمد چه مواردی را داشته باشید به شما کمک فراوانی جهت جلوگیری از عوارض پس از جراحی و کاهش ریسک ابتلا به عفونت می کند. مسئله مهمی است که از تمامی تغییراتی که در طی پروسه بهبودیتان اتفاق می افتد آگاه باشید. راحت ترین روش ارزیابی ورم و میزان ناراحتی ای است که پس از پروسه تجربه اش می کنید.

ورم بعد از ایمپلنت برای بیشتر بیماران نهایتا در روز سوم فروکش می کند. هنگامی که فروکش کرد نباید بار دیگر عود کند. بنابراین، اگر متوجه فروکش کردن ورم پس از یک التهاب جزئی و اولیه شدید، می تواند نشان دهنده یک عفونت باشد.

اگر پس از هر گونه جراحی دهانی متوجه بروز علائم ناشی از عفونت شدید، سریعا به فوق تخصص ایمپلنت خود مراجعه کنید. او احتمالا آنتی بیوتیک هایی برای بهبودی مناسب و راحتتان تجویز کند.

توصیه خواندن : مقایسه ایمپلنت دندان تیتانیومی و زیرکونیا

ورم بعد از ایمپلنت

ورم بعد از ایمپلنت

راهکار های کاهش ورم

اگرچه ورم ایمپلنت بعد از جراحی اتفاق شایع و طبیعی است، اما راهکارهایی جهت کاهش اثر آن وجود دارند. مهم ترین زمان پس از پروسه، 24 ساعت اول است، ممکن است دندانپزشک به شما توصیه کند که یک کمپرس و یا پک یخ را روی صورت و یا فک خود در حدود 20 دقیقه نگه دارید و این کار را چندین بار انجام دهید. این عمل یخ گذاشتن را تا دو روز بعد از پروسه جراحی هم می توانید انجام دهید. پس از 72 ساعت یخ کردن ناحیه دیگر جواب گو نیست و بیشتر به گرمای مرطوب ناحیه توصیه می کنند.

بالا نگه داشتن سرتان در روز های پس از کاشت ایمپلنت نیز از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت کنید. شما همچنین می توانید از دارو های ضد التهاب بدون نیاز به تجویز مانند ایبوپروفن مصرف کنید.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
29 بهمن 99
ناشناس :
کشیدن دندان همزمان با ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟
پاسخ :
در صورتی که دندان های جلو باشد همزمان بعد از کشیدن دندان نصب ایمپلنت امکان پذیر می باشد به شرط اینکه ریشه دندان عفونی نباشد زیرا باعث تخریب استخوان دندان کشیده می شود. در مورد دندان های عقبی باید بعد از کشیدن دندان مدت 10 الی 12 هفته صبر کرد تا ایمپلنت انجام داد.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کسانی که شیمی درمانی میکنند امکان انجام درمان ایمپلنت دندانی را دارند ؟
پاسخ :
برای اینگونه بیماران با در نظر گرفتن شرایط سیستماتیک بیمار ، نوع دارو مصرف شده ، مدت زمان شیمی درمانی ، نظر پزشک معالج فرد و ..  میتواند تصمیم گیری درست را انجام داد .
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان