دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

معتبر ترین مرکز کاشت ایمپلنت

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

8 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

 آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ بله، شما احتمالا پس از کاشت ایمپلنت دندان مقداری درد را تجربه خواهید کرد. معمولا در طی جراحی کاشت دردی نباید احساس کنید از آنجایی که تحت تاثیر داروهای بی حسی و بیهوشی هستید. پس از اینکه اثرات بی حسی برود، کم کم احساس ناراحتی در دهان و دندانتان می کنید.

میزان درد ایمپلنت به نحوه انجام پروسه کاشت و همچنین تعداد ایمپلنت های کاشته شده بستگی دارد. هرچه پروسه طولانی تر و تعداد ایمپلنت های دندان بیشتر باشد، به همان میزان درد هم بیشتر است.

 آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

تا چه مدت درد ایمپلنت به طول می انجامد

پاسخ این سوال به دلیل متفاوت بودن افراد و شرایطشان باهم ساده نیست. به طور معمول، درد پس از جراحی تا 10 روز به طول می انجامد. دندانپزشک متخصص برای شما داروهای مسکن تجویز خواهد کرد تا دردتان تسکین یابد، و به همین منوال در روز های آتی درد کمتری را متحمل خواهید شد.

درست است که کاشت ایمپلنت درد دارد، منتها این درد تنها تا یک هفته است، و بیشتر از 10 روز نخواهد کشید.

زمان بندی درد ایمپلنت دندان

در این جا جدول زمانی متداولی که در رابطه با درد دوره درمان پس از کاشت متحمل می شوید را آورده ایم:

درد ایمپلنت دندان پس از یک هفته

کاملا نرمال و طبیعی است که در این دوره احساس درد کنید، با راهکارها و مراقبت هایی که متخصص ایمپلنت توصیه کرده است پیش بروید. این دوره ممکن است تا 10 روز هم طول بکشد.

درد ایمپلنت دندان پس از دو هفته

در این زمان نباید دردی احساس کنید، اگر هنوز درد داشتید سریعا به دندانپزشک متخصصتان مراجعه کنید؛ ممکن است دندانتان دچار عفونت شده باشد.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

درد ایمپلنت دندان پس از سه یا چهار ماه

در این دوره زمانی وجود درد به دلایل زیر می تواند باشد:

 • بیماری های خود ایمنی
 • منبع خونی ضعیف
 • تداخل با دیگر داروها
 • ضعف سلامت کلی بدن
 • عفونت
 • رد ایمپلنت توسط بدن
 • واکنش آلرژیک
 • آسیب بافت و یا اعصاب

در رابطه با هر کدام از این موارد، باید فورا به فوق تخصص ایمپلنت مراجعه کنید.

درد ایمپلنت دندان پس از یک سال و یا بیشتر

 

 آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

 

اگر پس از یک سال و یا چند سال تجربه درد ایمپلنت دندانتان را داشتید، می توانید به دلیل مشکلاتی از قبیل زیر باشد:

 • سیگار کشیدن مداوم
 • دندان قروچه
 • بهداشت دهانی ضعیف
 • فقدان بافت لثه در محدوده ایمپلنت
 • تابش اشعه به سر و یا گردن
 • فقدان و یا کمبود استخوان فک
 • عفونت

فاکتورهایی که موجب افزایش درد ایمپلنت می شوند

جدای از مواردی که در رابطه با درد ایمپلنت ناشی از جراحی بدون پیچیدگی و عارضه خاصی ذکر شد، مواردی نیز هستند که موجب درد بیشتری می شوند، مانند:

از دست دادن ایمپلنت

اگر فک از استخوان کافی برخوردار نباشد، می تواند منجر به از دست رفتن ایمپلنت دندان و عدم موفقیتش شود. این موضوع می تواند موجب به وجود آمدن درد و ناراحتی شود. در بیشتر موارد دندانپزشک ناچار به خارج ساختن ایمپلنت و تعویض آن می گردد.

عفونت

هرگونه عفونت لثه ای می تواند منجر به ایجاد درد شود، اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان است.

پس زدن ایمپلنت

گاهی ایمپلنت دندان به خوبی با استخوان فک بیمار ادغام نمی شود و توسط بدن او پس زده می شود، یا به عبارتی موفق نمی شود. اگر این اتفاق برای شما بیوفتد، می تواند باعث از دست رفتن ایمپلنت دندانتان و در نتیجه ایجاد درد شود.

آسیب دیدن عصب

این مورد به نادر اتفاق می افتد. اگر دندانپزشک با دریل به عصب آسیب برساند و یا ایمپلنت را در نزدیکی عصب جایگذاری کند، می تواند موجب ایجاد درد شود. در این مواقع ایمپلنت دندان باید خارج شده و تعویض شود.

راهکارهای مدیریت درد ایمپلنت دندان

 آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

راهکارهایی هستند که شما می توانید با انجام دادن آن ها دردتان را تسکین داده و آرام کنید. اگر از دندانپزشک متخصصتان در رابطه با راهکارهای مدیریت درد ایمپلنت سوال بپرسید، احتمالا او هم چند مورد از موارد زیر را توصیه خواهد کرد:

انتخاب دندانپزشک متخصص

انتخاب دندانپزشک متخصص ایمپلنت که کمترین هزینه را دریافت می کند شاید خوب به نظر برسد، منتها ایده مناسبی نیست. هزینه ارتباط مستقیمی با میزان کیفیت ایمپلنت و عملکرد دندانپزشک دارد. این به این معنا است که اگر از چنین دندانپزشک هایی توصیه برای تسکین درد بخواهید نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

پیگیری دستورالعمل های پس از جراحی

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که دقیقا همان کارهایی که دندانپزشکتان گفته را انجام دهید. این موضوع برای حفظ سلامتی دهان و سلامتی کلی بدن شما بسیار ضروری و مهم است.

دارو

دندانپزشک احتمالا به شما مصرف داروهایی جهت تسکین درد و ناراحتی تان، مانند ایبوبروفن، را معرفی می کند. اگر داروی مذکور موثر واقع نشد، با دندانپزشک خود در رابطه با افزایش دوز و یا داروی جایگزین مشورت کنید.

آب نمک

قرقره کردن آب نمک در دهانتان می تواند باعث تسکین درد و همچنین پیشگیری از وقوع عفونت ناشی از باکتری شود. ممکن است کمی باعث سوزش شود ولی برای روند کلی بهبودی دهانتان پس از جراحی گزینه مناسبی است.

حفظ بهداشت دهان

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان هایتان 2 تا 3 بار در روز شدیدا توصیه شده است. این مورد بسیار مهم است و شما همیشه باید پیرو انجامش باشید. ممکن است دندانپزشک شما را از مسواک زدن ناحیه ایمپلنت دندان بازدارد.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
صدرا
10 تیر 99
صدرا :
ایمپلنت دندان از چه اجزائی تشکیل می شود؟
پاسخ :
تاج دندان: این قطعه شبیه دندان طبیعی است که معمولاً از مواد سرامیکی ساخته شده و به نحوی طراحی می شود که به شکل دندان طبیعی به نظر برسد. کانکتور: کانکتور گاهی اوقات اباتمنت نامیده می‌شود و ابزاریست که برای ثابت نگه داشتن تاج دندان مصنوعی روی پایه ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً به شکل شش وجهی یا هشت وجهی است. پایه ایمپلنت: پست یا فیکسچر یک پیچ تیتانیومی است که به استخوان فک جوش خورده و یک پایه مستحکم، ایمن و پایدار برای نگه داشتن تاج دندان مصنوعی به وجود می آورد.
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.