دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

ماندگاری ایمپلنت دندان

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

7 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

سوالی که ممکن است پیش بیاید؛ مدت زمان هیلینگ ایمپلنت به طور معمول به چه صورت است؟

معمولا، علائم پس از 5-7 روز فروکش می کنند. به هر حال ممکن است برخی بیماران دوره درمان طولانی تری را بنا بر فاکتورهای متفاوتی بگذرانند. در زیر فاکتور هایی که می توانند سبب این تنوع در مدت زمان درمان بیمارهای متفاوت شوند را آورده ایم:

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

تعداد ایمپلنت کاشته شده

بسته به کاشت یک ایمپلنت، چند ایمپلنت و یا یک دسته ایمپلنت، این دوره هیلینگ می تواند متفاوت باشد. در حقیقت، هر چه تعداد ایمپلنت دندانی که کاشته می شود بیشتر باشد، جراحی طولانی تر و پیچیده تر می شود، و به همین ترتیب مدت زمان درمان نیز تاثیر می پذیرد و طولانی تر می شود.

لیفت سینوس

زمان ترمیم لیفت سینوس و ایمپلنت دندان نیز می تواند متفاوت باشد. لیفت سینوس (افزودن سینوس) می تواند به نوبه خود باعث افزایش زمان ترمیم دندان شود. در این جراحی به  فک بالا در ناحیه دندان های آسیای کوچک و بزرک، استخوان افزوده می شود. متخصص ایمپلنت ممکن است غشای سینوسی را به سمت بالا جا به جا کند (لیفت کند)، به منظور جای گرفتن استخوان بیشتر درون فک.

پیوند استخوان

پیوند استخوان زمانی اتفاق می افتد که شما در فکتان استخوان کافی جهت حمایت از ایمپلنت دندان نداشته باشید. هنگامی که شما چیزی را می جوید، به استخوان فکتان فشار زیادی وارد می کنید، پس باید تا حد امکان دارای قدرت و استحکام زیادی باشد.

اگر به پیوند استخوان احتیاج داشتید، دندانپزشک متخصصتان از بخش دیگری از بدنتان استخوان برداشته و به استخوان فکتان منتقل می کند. این استخوان ها حتی می توانند از نوع مصنوعی باشند. در همچین موقعی، پروسه هیلینگ ایمپنلت مدت  زمان بیشتری را صرف می کند؛ اما اگر پیوند استخوان جزئی انجام شده باشد، زمان درمان کوتاه تر است.

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

ادغام استخوان

ادغام ایمپلنت فرآیندی است که در آن ایمپلنت دندان با استخوان فک ادغام می شود. موفقیت آمیز واقع شدن این فرآیند، نیاز به صرف زمان دارد- که البته برای هر بیماری می تواند متفاوت باشد- پس همین موضوع نیز می توان به زمان هیلینگ ایمپلنت بیافزاید.

با در نظر گرفتن خوب پیش رفتن پروسه جراحی، و عدم وجود عوارض حین و پس از آن، دوره درمان در حدود یک هفته به طول می انجامد.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

هیلینگ جراحی ایمپلنت دندان

تا اینجا به بررسی مدت زمان هیلینگ ایمپلنت پرداختیم، حال می خواهیم پروسه هیلینگ، اعمالی که می توانید برای موفقیت بیشتر آن انجام دهید و حتی نحوه افزایش سرعت آن را بررسی کنیم.

روز اول درمان

30 دقیقه ابتدایی پس از انجام جراحی، شما بایستی بر بسته های گاز فشار های محکم اما آرامی به وسیله گاز گرفتن آن، وارد کنید. این کار سبب محکم کردن و نگه داشتن ایمپلنت در جایگاهش می شود. تقریبا در اکثر افراد خونریزی در همان 30 دقیقه اول قطع می شود. اگر پس از این زمان خونریزی متوقف نشد، از بسته گاز دیگری استفاده کنید و آن را تا 30 دقیقه دیگر گاز بگیرید، این کار را تا زمانی که خونریزی متوقف شود انجام دهید.

از جمله علائمی که در روز اول تجربه خواهید کرد:

 • تراوش کردن
 • خونریزی دائمی
 • ورم
 • درد

تمامی این موارد از بدنتان هنگام ترمیم و هیلینگ ایمپلنت انتظار می رود و کاملا طبیعی است. برای کمک به افزایش سرعت ترمیم و کاهش درد، می توانید موارد زیر را پیگیری کنید:

 • دقت کنید که به ناحیه جراحی شده آسیب نرسانید.
 • در شب جراحی، دندان هایتان را با یک مسواک نرم به آرامی مسواک بزنید.
 • 24 ساعت پس از جراحی، دو الی سه بار در روز آب نمک در دهانتان قرقره کنید.
 • تا حد امکان استراحت کنید.
 • در صورت نیاز از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

مدت زمان هیلینگ ایمپلنت

روز های دوم و سوم درمان

در این روز ها بدن شما به ترمیم خودش ادامه می دهد، اما شما هم باید به رعایت بهداشت دهان و دندان تان ادامه دهید. ممکن است متوجه کبودی و تغییر رنگ نواحی اطراف جراحی شوید، اما این اتفاق کاملا نرمال است و تا دو سه روز باید ادامه داشته باشد. پس از آن شما می توانید با استفاده از گرمای مرطوب در ناحیه این تغییر رنگ را کاهش دهید.

همچنین ممکن است تجربه خشک شدن لب، گلو درد و سفت شدن عضلات فک را داشته باشید، همگی این ها علائم شایعی از نگه داشتن بسته گاز در دهانتان هستند. هرچند همگی نیز پس از 2 الی 3 روز باید فروکش کنند و از بین بروند.

دستورالعمل های زیر را جهت حفظ و نگهداری ایمپلنت دندان تان انجام دهید:

 • دهان خود را با آب نمک شستشو دهید.
 • به آرامی ایمپلنت دندانتان را مانند دندان های دیگرتان مسواک بزنید.

از دیگر مواردی که باید حین ریکاوری در نظر بگیرید، تغییر رژیم غذایی است که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم.

رژیم غذایی هیلینگ ایمپلنت

این که رژیم غذایی خود را موقتا تغییر دهید تا به دهانتان جهت ترمیم سریع تر و مناسب تر کمک کنید، فکر خوبی است. از بهترین کارهایی که در حمایت از رژیم غذایی تان می توانید انجام دهید، خودداری از برخورد مستقیم مواد غذایی با ایمپلنت دندانتان است. و این یعنی تا زمان ترمیم کامل ناحیه اطراف ایمپلنت، از غذا های سفت و سخت مصرف نکنید.

موادغذایی مجاز و ممنوع پس از جراحی

به طور معمول، بایسی غذاهای نرم مصرف کنید، و همینطور از قسمت دیگر دهانتان برای جویدن استفاده کنید. در این مثال هایی برایتان آورده ایم:

 • آووکادو
 • خوراک لوبیا
 • موز
 • تخم مرغ
 • ماهی
 • آبمیوه های سالم
 • نودل
 • برنج

غذایی که بهتر است پس از جراحی از مصرفشان اجتناب کنید:

 • مواد غذایی سخت، مانند سیب
 • مواد خوراکی اسیدی، مانند لیمو، گوجه
 • پاپ کورن
 • غذاهای تند

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا راهی کوتاهترین برای درمان ایمپلنت دندانی وجود دارد؟
پاسخ :
اگر شما جزء افرادی باشید که وقت کافی برای دیدن مراحل درمانی کاشت ایمپلنت دندانی را ندارید کاشت بلا ایمپلنت دندانی از نظر ایمنی امکان‌پذیر می‌باشد و در تحقیقات صورت گرفته نتایج تقریباً شابی حاصل شده است اگرچه که سرد کردن چند وقت بیشتر ارزش دارد ولی در رابطه با این درمان آن آخر را به پزشک معالج با توجه به در نظر گرفتن شرایط ناحیه میگیرد ،  اصرار برای انجام گرفتن درمان میشه به صلاح شما نمی باشد بگذارید پزشک راه درست را برای شما انتخاب کند
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.