دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

بهترین روش ترمیم دندان

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

5 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

عملی که طی آن ریشه دندان مصنوعی به فک وارد میشود و تاج، پل و پروتز دندان به آن متصل میشود را کاشت ایمپلنت دندان میگویند.

ایمپلنت دندان با پیوند استخوان همراه است. گاهی برای موفقیت بیشتر عمل ایمپلنت دندان و جلوگیری از عفونت بعد عمل از آنتی بیوتیک استفاده میکنند.

گاهی برای جلوگیری از پیش آمدن وقایعی از قبیل عفونت کردن ایمپلنت پیش درمانی میکنند و از آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت استفاده میکنند. علت این پیش درمانی وجود باکتری در دهان است که به خودی خود باعث ایجاد عفونت میشود.

 

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

 

همچنین در حین قرار دادن ایمپلنت دندان باکتری می تواند وارد دهان شود و ایجاد عفونت کند. افرادی که دارای بیماری های خطرناک هستند، برای جلوگیری از وارد شدن باکتری و همچنین جلوگیری از عفونت باید از آنتی بیوتیک استفاده کنند.

اگر ایمپلنت دندان شما عفونت کند حتما  لازم است با پزشک خود مشورت کنید در غیر این صورت عفونت ایمپلنت خطرناک شده، گسترش می یابد و باید تمام ایمپلنت هایی که عفونت کرده اند برداشته شوند.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

  • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
  • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

 

چگونه ایمپلنت دندان عفونت می کند؟

عفونت ایمپلنت بعد از دندان یکی از شایع ترین عوارضی است که ممکن است رخ دهد؛ اما این سوال است که چه می شود که ایمپلنت دندان عفونت می کند. برای جواب این سوال لازم است توضیح هایی را بیان کنیم.

به طور کلی در هر زمانی افراد لازم است که به صورت مداوم  به بهداشت دهان خود اهمیت دهند. رعایت بهداشت دهان و دندان یکی از اصلی ترین راه هایی است که باعث جلوگیری از هر گونه پوسیدگی و عفونت و …. می شود.

زمانی یک شخص ایمپلنت دندان انجام می دهد که دندان هایش را از دست داده باشد و برای جای خالی دندان ها اقدام به کاشت ایمپلنت دندان می کند. دلیل از دست رفتن دندان ها پوسیدگی است و اصلی ترین دلیل پوسیدگی، عدم رعایت بهداشت دهان است.

زمانی که یک شخص ایمپلنت دندان می کارد، باید اقدام به رعایت نکات بهداشتی کند؛ یعنی شستشوی مرتب دندان، استفاده از دهانشویه و همچنین استفاده مرتب از نخ دندان می تواند کمک زیادی به سالم ماندن ایمپلنت دندان و دیگر دندان های سالم کند. پس نباید فکر کرد که با تمام شدن درد و دوره درمان دیگر لازم به رعایت بهداشت نیست. این طرز فکر دندان ها را خراب می کند.

 

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

 

کاندید های عفونت ایمپلنت دندان

به طور کلی افرادی که  دخانیات مصرف می کنند جز اصلی ترین گزینه های عفونت ایمپلنت هستند. افراد سیگاری باید مصرف سیگار خود را کمتر کنند و  مرتب بهداشت دهان خود را رعایت کنند که مشکلات عفونتی برایشان به وجود نیاید.

همچنین افراد دیابتی و افرادی که کم بود وزن یا  اضافه وزن بسیار بالا دارند نیز جز  گزینه هایی هستند که   ممکن است با عفونت ایمپلنت روبرو شوند. از این رو این افراد باید سعی کنند با داشتن رژیم مناسب و  رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک از این اتفاق جلوگیری کنند.

زمانی که افراد با مشکل عفونت ایمپلنت رو به رو میشوند پزشکان آنتی بیوتیک هایی را تجویز می کنند که این آنتی بیوتیک ها می توانند کمک به بهبودی ایمپلنت دندان کنند. البته به این نکته باید اشاره کرد که مصرف آنتی بیوتیک برای افرادی که مشکل قلبی، دریچه قلب و قلب مصنوعی دارند بسیار خطرناک است و به این گروه از افراد توصیه نمی شود.

باید دقت کرد که مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک می تواند به شدت خطرناک باشد و عوارضی را در پی داشته باشد. پس لازم است بعد از دستور متخصص ایمپلنت آنتی بیوتیک مصرف کنید.

توصیه خواندن : مراقبت از دندان و لثه ها

نکات مهم مصرف آنتی بیوتیک

یکی از موضوعات مورد بحث این است که چه افرادی می توانند آنتی بیوتیک مصرف کنند. به طور کلی آدم ها دو دسته اند؛ دسته اول افرادی هستند که سالم هستند و مشکل خاصی ندارند اما دسته دوم افرادی هستند که دارای مشکلات خاص هستند. افرادی که مشکلات خاص دارند نمی توانند آنتی بیوتیک مصرف کنند مگر این که زیر نظر دکتر باشد.

اما افراد سالم مشکلی برای مصرف آنتی بیوتیک ندارند و می توانند بعد از تشخیص دکتر اقدام به مصرف آنتی بیوتیک کنند اما نباید  بیش از حد  آنتی بیوتیک مصرف کرد.

 

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

آنتی بیوتیک برای عفونت ایمپلنت

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
هزینه ایپملنت درمانی شامل چه مواردی است ؟
پاسخ :
هزینه ایمپلنت درمانی شامل قطعات ایمپلنت درمانی ، هزینه جراحی ، هزینه لابراتوری و هزینه پروتزی می باشد ، در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوانی و غشا و . . . می باشد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد