دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

لیفت سینوس در ایمپلنت دندان

کشیدن بخیه ایمپلنت

4 اسفند 99 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

کشیدن بخیه ایمپلنت

درابتدا توضیح کوتاهی درباره ایمپلنت بیان می کنیم.

ایمپلنت چیست

ایمپلنت، روش جابگزینی مناسب، برای دندان از دست رفته است. در این روش، به دلیل این که از پایه بریج استفاده می شود، هیچ دندانی تراشیده نمی شود. پیچی از جنس تیتانیوم دارد که با بدن سازگار است و درون استخوان فک قرار میگیرد، که درصورت نگهداری خوب و صحیح ماندگاری بالایی دارد.

 

کشیدن بخیه ایمپلنت

کشیدن بخیه ایمپلنت

 

فرآیند جراحی ایمپلنت

در طی عمل جراحی ایمپلنت، دندان پزشک ابتدا از بی حس کننده موضعی استفاده می کند، که باعث می شود شما درطول عمل هیچ دردی را احساس نکنید. پس از بی حسی، دندان پزشک سوراخی را درون استخوان فک ایجاد می کند و پایه ایمپلنت را درون آن قرار می دهد.

مدت زمان جوش خوردن ایمپلنت در فک بالا و پایین

در فک بالا، معمولا 5 ماه زمان برای جوش خوردن لازم است و در فک پایین، حدود3 ماه.

زمانی که استخوان، به تراکم مطلوب نرسیده باشد، ایمپلنت برای جوش خوردن زمان بیشتری را احتیاج دارد.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

انواع بخیه

در جراحی ایمپلنت، به دلیل این که لثه شکافته می شود تا به بافت استخوان دست پیدا کرد، لازم است که پس از جراحی لثه ها بخیه شوند تا در کنار هم قرار گیرند و پس از مدتی جوش بخورند.

بخیه در دو نوع جذبی و غیر جذبی است.

بخیه جذبی

فرآیند جذب شدن بخیه  به سلامت عمومی بیمار، نوع بخیه ها و طریق زده شدن بخیه ها بستگی دارد.

بخیه جذبی دربافت لثه حل می شود این نوع بخیه توسط بدن تجزیه میشود ویا پس از مدتی شل شده و ذرات آن از جای خود خارج می شوند. این بخیه ها 3 تا 5 روز جذب می شوند.

بخیه غیرجذبی

این نوع بخیه، برای جذب شدن، به 7 تا 10 روز زمان نیاز دارد و معمولا  از جنس نایلون، پلی استر، ابریشم و غیره است.

به دلیل این که بدن نمیتواند مواد آن را جذب کند، باید توسط دندان پزشک کشیده شود.

بخیه ها دو طرف لثه را که طی عمل جراحی بریده شده است را نزدیک به هم نگه می دارند و استخوان فک و پایه ایمپلنت را از ورود هرگونه باکتری، گرد و غبار و هرچیزی که باعث عفونت لثه می شود، محافظت  می کنند و همین طور پس از عمل جراحی، بخیه با تشکیل لخته روی زخم از خون ریزی جلوگیری می کند.

دربعضی مواقع بدن بخیه ها را به عنوان جسم خارجی تلقی میکند و روند بهبود یافتن بخیه به تاخیر می افتد.

در موادری که برای بخیه از نخ ابریشمی استاده می شود، باوارد شدن بذاق و موادغذایی به محل بخیه سبب ایجاد عفونت می شود و روند بهبودی به تاخیر می افتد.

مدت زمانی که بافت لثه به استخوان فک متصل میگردد، معمولا 7 تا 10 روز می باشد که در هر فرد متغیر است و معمولا 4 تا 5 هفته زمان میبرد، تا بافت لثه به طور کامل بهبود یابد.

 

کشیدن بخیه ایمپلنت

کشیدن بخیه ایمپلنت

 

اگر بخیه ها زودتر از موعد شل شوند و حدودا 3 روز بعد از جراحی بیفتند، احتمال جوش نخوردن بافت های لثه وجود دارد که باید سریع به دندان پزشک مراجعه کرده، تامجدد لثه را بخیه کند.

سطح لثه و دندان توانایی باز سازی سریع دارند ولی سرعت جوش خوردن بافت لثه و استخوان زمان میبرد به همین دلیل درصورت افتادن زود هنگام بخیه، امکان جوش نخوردن آن وجود دارد.

معمولا 4 الی 6 روز بعد از عمل جراحی، استحکام بافت های لثه طوری هست که بتواند ادامه روند بهبودی را بدون بخیه بگذراند، بنابراین اگر بخیه چند روز قبل از زمانی که دندان پزشک تعیین کرده شل شود و بیفتد، احتمال جوش خوردن بافت ها لثه وجود دارد.اگر بخیه زودتر از موعد شل شد، از بافت های بدون بخیه بیشتر مراقبت کنید تا به استحکام کافی برسد.

اگر در ناحیه ای که بخیه شل و یا افتاده است، تورم مشاهده کردید و یا بافت لثه روی استخوان حرکت میکرد و یا استخوان فک از زیر آن بیرون زده بود باید در اسرع وقت، برای بخیه مجدد و ویزیت به دندان پزشک خود مراجعه کنید.

مراقبت های لازم بعد از ایمپلنت

 • از غذاهای نرم استفاده کنید.
 • بهداشت دهان ودندان را رعایت کنید، درصورت لزوم از مسواک های مخصوص استفاده کنید.
 • دراثر بروز درد شدید، می توانید از مسکن استفاده کنید.

بهتر است پس از عمل و زدن بخیه، بیماران این موارد را برای جوش خوردن بهتر رعایت کنند:

 • استفاده از آنتی بیوتیک

بهتر است برای جلوگیری از عفونت روی لثه، اطراف بخیه و پایه ایمپلنت، از آنتی بیوتیک استفاده شود.امکان دارد که دربرابر دارو پوستتان دچار خارش و سوزش شود که در این صورت، برای ادامه مصرف لازم است که با پزشک خودمشورت کنید.

 • رعایت کردن بهداشت

استفاده از آب نمک و مسواک، حدود 24 ساعت پس از جراحی، می تواند کمک به سزایی در بهبودی سریع تر داشته باشد. (بهتر است که مسواک را مستقیما روی بخیه نکشید)

 • مصرف سیگار

سیگار کشیدن، روند بهبود را کاهش می دهد و همین طور سبب افزایش عفونت، پاره شدن بخیه و پیوند استخوانی ناموفق را درپی دارد.

 • جلوگیری از انجام کارهای سنگین

بهتر است برای جلوگیری از باز شدن بخیه ها، به مدت سه روز پس از جراحی از انجام دادن کارهای سنگین خودداری کنید.

 

کشیدن بخیه ایمپلنت

کشیدن بخیه ایمپلنت

 

کشیدن بخیه ایمپلنت

 

برای کشیدن بخیه ایمپلنت، 7 تا 10 روز زمان لازم است تا پایه ایمپلنت جوش بخورد و معمولا این نخ ها سیاه و از جنس ابریشمی هستند که باید توسط دندان پزشک کشیده شوند.

پس از کشیدن بخیه ایمپلنت، سعی کنید، جویدن غذا را به صورت محتاطانه، از نواحی عمل شده شروع کنید، این کار باعث التیام سریع تر زخم هایتان می شود.

در هفته اول، برای تمیز کردن دهان و دندان خود، از مسواک های مخصوص استفاده کنید(استفاده از دهان شویه هم برای بهداشت دهان کافی است).

بعد از 2الی 3 روز از پس از کشیدن بخیه ناحیه عمل شده را با مسواک و آب ولرم تمیز کنید، امکان خونریزی کم وهمین طور درد وجود دارد.

پس از ده روز، فرد میتواند از پروتز متحرک استفاده نماید و بهتر است در ساعاتی که استفاده ای از پروتر ندارد آن را ازدهان خود خارج کند.

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

 

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد