دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

لیفت سینوس در ایمپلنت دندان

ایمپلنت یک روزه

4 اسفند 99 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

ایمپلنت یک روزه

در واقع در این روش بلافاصله پس از کشیدن دندان، کاشت ایمپلنت در استخوان صورت می گیرد و روکش دندان نیز همان روز روی آن قرار می گیرد به این فرآیند، ایمپلنت دندان یک روزه گفته می شود.

در روش قدیمی پس از کشیدن دندان باید مدت زمانی را صبر می کردید تا جای زخم التیام یابد یا از دندان مصنوعی و بریج استفاده می کردید سپس پس از بهبودی زخم پایه ایمپلنت در استخوان فک کاشته میشد و پس از چندماه صبر و انتظار می توانستید ایمپلنت خود را روکش کنید ولی در این روش جدید، ایمپلنت و روکش موقتی آن یک روزه انجام می شود.

ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه

در واقع پس از کشیدن دندان می توانید دندان خود را همان روز ایمپلنت کنید و روکش موقتی را بر روی آن نصب نمایید.

مزیت ها ایمپلنت دندان یک روزه

 • زمان کم تر
 • درد کم تر
 • خالی نماندن جای دندان
 • محافظت از بافت لثه
 • عدم نیاز به بخیه
 • انجام یک عمل جراحی
 • ایجاد لبخند زیبا
 • داشتن دندان دائمی
 • هماهنگی بهتر لثه با تاج

ایمپلنت، به دلیل شکستگی دندان، پوسیدگی عمیق و کشیدن دندان انجام می شود. قبل از جراحی لازم است که از سلامت بیمار و دارو هایی که از قبل مصرف می کند مطلع شد، و یا دارو هایی که قرار است مصرف کند مانند داروهای آنتی بیوتیک و دهانشویه برایش تجوریز شود.

پس از معاینه فیزیکی و گرفتن عکس پرتو ایکس دو بعدی، فرآیند کاشت ایمپلنت انجام می شود.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

عوارض کاشت ایمپلنت یک روزه

همان طور که میدانید هیچ روشی بدون عوارض نیست ولی در ایمپلنت عوارض بسایر محدود می باشد و انجام این روش بیشتر به مهارت دندان پزشک بستگی دارد.

 

ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه

 

مراحل کاشت ایمپلنت

قبل از جراحی، مانند همه روش ها بی حسی صورت می گیرد و قبل از کشیدن دندان درصورت لزوم می توان از آن قالب گیری کرد، فرآیند کشیدن بسیار با احتیاط صورت میگیرد تا حداقل آسیب به لثه و استخوان وارد شود، پس از کشیدن باید مطمئن شد که هیچ بافت عفونی وجود ندارد و حفره با دقت تمیز شود.

پس از این مرحله، ایمپلنت در استخوان فک دریل می شود. پس از کاشت برای پر کردن منافذ ایمپلنت ممکن است که به پیوند استخوان نیاز داشته باشیم که می توانیم از پیوند کام یا غشا برای حافاظت از استخوان پیوند شده استفاده کنیم، برای روکش در صورت وجود گشتاور زیاد روکش روی ایمپلنت نصب می شود در غیر این صورت میتوان از هیلینگ اباتمنت روی ایمپلنت استفاده کرد سپس بریج یا دندان مصنوعی موقت روی آن قرار میگیرد.

در آخرین مرحله، روکش چسبانده شده تنظیم می شود و عمل جراحی به پایان میرسد.

ولی همان طور که می دانید پس از جراحی به مدت سه تا چهار ماه نباید از دندان ایمپلنت شده برای مصرف غذا استفاده کرد چراکه فرآیند جوش خوردن ایمپلنت با استخوان چندین ماه زمان میبرد.

توصیه خواندن : آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

 

ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه

 

بیمار پس از دو هفته، برای قالب گیری و معاینه به دندان پزشک مراجعه میکند. پس از قالب گیری و ساخت دندان مصنوعی در آزمایشگاه که معمولا دو هفته زمان میبرد بیمار مراجعه کرده و دندان پزشک، دندان مصنوعی را نصب می کند و کار کاشت ایمپلنت به پایان میرسد.

یک نوع دیگر از ایمپلنت فوری، روش (all on 4) می باشد در این روش 4 ایمپلنت در استخوان فک قرار میگیرد که یکی از مزیت های این روش این است که بیمار میتواند در یک جلسه ایمپلنت را تحویل بگیرد و این که پروتز استفاده شده به صورت متحرک نیست و ثابت و محکم می باشد به همین خاطر بیمار می تواند به راحتی غذا بخورد بدون این که مشکلی پیش بیاید.

پس از بهبودی، ایمپلنت مانند دندان طبیعی عمل می کند. شماهم باید همانند دندان طبیعی، مراقبت های لازم و بهداشتی مانند مسواک زدن و نخ دندان را فراموش نکنید.

هزینه ایمپلنت یک روزه

شما در این درمان نیازمند ملاقات های متعددی با دندان پزشک می باشید که هرکدام بسته به نوع بیمه ای که دارید هزینه متفاوتی دارند. بهتر است که در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید تا نسبت به نوع بیمه و درمان مورد نیاز هزینه مناسب ایمپبنت را به شما اطلاع دهد.

درواقع هزینه ایمپلنت یک روزه به برند ایمپلنت کشور سازنده آن و متخصص ایمپلنت بستگی دارد. و این که هزینه ایمپلنت یک روزه 10 تا 20درصد از روش معمولی بیشتر می باشد که دلیل این افزایش قیمت به دلیلی تکنیکی که انجام می شود(ایمپلنت یک روزه) و موادی که استفاده می شود می باشد.

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .