دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

لیفت سینوس در ایمپلنت دندان

پیوند استخوان فک

3 اسفند 99 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

پیوند استخوان فک

برای جایگزین کردن دندان از دست رفته، ایمپلنت و یا ترمیم های دندانی در افرادی که استخوان فکشان دچار تحلیل شده الزامی است که پیوند استخون انجام دهند.

در این روش، نقایص استخوان پر می شود همچنین ارتفاع و عرض استخوان افزایش می یابد. در این جراحی از مواد شبه استخوان و یا استخوان برای بازسازی و جایگزین کردن قسمتی از استخوان که تحلیل رفته استفاده می شود.

افرادی که دندان خود را از دست داده اند و قصد کاشت ایمپلنت را دارند به دلیل این که مدتی بدون دندان بودند، ممکن است استخوان فکشان تحلیل رفته باشد، که در این صورت استخوان تحلیل رفته توانایی حمایت از ایمپلنت را نخواهد داشت.

 

پیوند استخوان فک

پیوند استخوان فک

 

برای کاشت ایمپلنت مقدار مشخضی بافت استخوانی جهت نگه داشتن ایمپلنت لازم است چرا که همین بافت های اطراف ایمپلنت بعد از مدتی با آن یک پارچه می شوند. همین جوش خوردن با بافت های استخوانی یکی از مهم ترین مراحل کاشت ایمپلنت دندان است و زمانی ایمپلنت می تواند فشار و نیروی دندان را تحمل کند که به خوبی با استخوان فک جوش خورده و ثابت و محکم شده باشد.

در واقع ایمپلنت پس از کاشت، باعث حمایت و بازسازی بافت های استخوان نیز می شود زیرا پس از جوش خوردن ایمپلنت به استخوان نیرویی که از سوی دندان به ایمپلنت وارد می شود باعث تحریک بافت های استخوانی و بازسازی آن ها شده و باعث جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان می شود.

ولی پیش از این باید میزان بافت استخوان لازم را برای انجام ایمپلنت بررسی کنیم. افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند می توانند از دو طریق پیوند استخوان فک انجام دهند:

 • همزمان با کاشت ایمپلنت

برای کاشت ایمپلنت و جوش خوردن آن با استخوان فک نیازمند استخوان کافی در فک می باشیم به این منظور درصورت تحلیل استخوان پیوند استخوان انجام می گیرد.

پیوند استخوان فک را می توان همزمان با کاشت ایمپلنت انجام داد در این روش کمبود استخوان به طور کامل انجام نمی شود فقط شرایط را برای کاشت ایمپلنت مهیا می سازد و این کمبود خفیف تر می شود.

 

پیوند استخوان فک

پیوند استخوان فک

 

 • قبل از کاشت ایمپلنت

برای دستیابی به مقدار کافی استخوان می توان قبل عمل کاشت ایمپلنت، این پیوند را انجام داد، این جراحی 2 ماه قبل از کاشت ایمپلنت انجام می شود و در این روش می توانیم به میزان مورد نظر  استخوان داشته باشیم. در این جراحی می توان از استخوان خود فرد یا منابع خارجی استفاده کرد که در صورت استفاده از منابع خارجی هزینه درمان افزایش خواهد یافت.

پیوند استخوان تنها در مواقع لزوم انجام داده می شود در ابتدا دندان پزشک پس از دیدن و بررسی عکس های CBCT تشخیص می دهد که آیا پیوند استخوان برای فک بالا و پایین الزامی هست یا خیر سپس طبق نظر پزشک جراحی را انجام می شود.

علاوه بر بیماری و عوامل مختلف هنگام کشیدن دندان، نیز ممکن است به استخوان های اطراف دندان آسیب برسد البته بعضی دندان پزشکان از روش آتروماتیک برای کشیدن استفاده می کنند که حداقل آسیب را به بافت های اطراف دندان وارد می کند و باعث حفظ استخوان می شود.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

انواع مواد مورد استفاده در پیوند استخوان

 • اتو گرافت( خود فرد)

در این روش، استخوان از بدن خود بیمار برداشته می شود. این روش مستلزم بستزی شدن و بیهوشی می باشد، قسمت عقبی فک پایین و درشت نی برای برداشتن استخوان مناسب می باشد. در این روش انتقال بیماری برابر با صفر می باشد.

 • آلوگرافت (جسد)

در روش آلو گرافت می توان استخوان مورد نیاز برای پیوند را از بدن متوفی تامین کرد. استخوان در آزمایشگاه نگهداری می شود و برای پیوند نتیجه عالی دارد تنها بدی این روش این است که امکان انتقال عفونت وجود دارد.

 • زنو گرافت (حیوانات)

امروزه استفاده از استخوان گاو جهت پیوند امری طبیعی می باشد، در این روش مواد معدنی استخوان استفاده شده و مواد آلی آن حذف می شود در روش زنوگرافت امکان انتقال عفونت وجود ندارد، تنها عیب این روش این است که امکان استخوان سازی وجود ندارد.

 • مواد مصنوعی (آلو پلاست)

مواد سنتزی هستند که سبب تحریک سلول های بدن می شوند تا بدون انجام پیوند، سلول های بدن به استخوان تبدیل شوند کارآمدی این روش از دو روش قبل کم تر می باشد ولی در عوض انتقال عفونت بسیار کم تر است.

4 نوع روش اصلی پیوند

 • لیفت سینوسی، بزرگ، متوسط، کوچک و افزایش ریج

بسته به میزان استخوان مورد نیاز برای فک یکی از این روش ها انجام می شود. لیفت سینوسی وافزایش ریج برای ترمیم بافت استخوانی یکی از پرکاربردترین روش ها می باشد

 

پیوند استخوان فک

پیوند استخوان فک

 

 • لیفت سینوسی

در روش لیفت سینوسی که در فک بالا صورت می گیرد مقدار بافت استخوانی در حفره سینوس ها در فک بالا بازسازی می شود.

پوسیدگی دندان های آسیا و وجود عفونت در استخوان فک بالا باعث تحلیل رفتن استخوان می شود، سینوس یک حفره در فک بالا می باشد لیفت سینوسی در واقع برای رفع مشکل تحلیل رفتن استخوان های عمودی دندان های آسیایی بالا انجام می شود.

 • افزایش ریج

روش افزایش ریج زمانی کاربرد دارد که تحلیل  استخوان شدید می باشد و ریج نمی تواند حمایتی کافی را برای حفظ ایمپلنت داشته باشد در این روش ارتفاع و عرض استخوان افزایش می بابد زیرا فک برای حمایت مناسب از ایمپلنت نیازمند ارتفاع  و عرض کافی می باشد.

مزایای پیوند استخوان

 • ثبات و بازسازی فک

پیوند استخوان فک سبب ثبات، استحکام و بازسازی دوباره استخوان فک می شود.

 • محافظت از فک

پیوند استخوان از تحلیل و تخریب استخوان که پس از کشیدن دندان ایجاد می شود جلوگیری می کند.

معایب پیوند استخوان

 • درد و خونریزی بعد از عمل

 

 • تورم محل جراحی شده

 

 • عفونت ایمپلنت

 

 •  آسیب به اعصاب، رگ های خونی و دندان های طبیعی

 

 • بی حسی و احساس خارش درلثه

 

 • حساسیت دندان ها نسبت به سرما و گرما

 

پیوند استخوان فک

پیوند استخوان فک

 

مراقبت های پس از عمل

 •  از استعلام دخانیات پرهیز کنید.

 

 • دارو های تجویز شده را مصرف کنید.

 

 • با استفاده از دهانشویه و آب نمک دهان خود را برای جلوگیری از ایجاد عفونت شست وشو دهید.

 

 • نخ دندان بکشید.

 

 •  از مسواک نرم استفاده کنید.

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
29 بهمن 99
ناشناس :
کشیدن دندان همزمان با ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟
پاسخ :
در صورتی که دندان های جلو باشد همزمان بعد از کشیدن دندان نصب ایمپلنت امکان پذیر می باشد به شرط اینکه ریشه دندان عفونی نباشد زیرا باعث تخریب استخوان دندان کشیده می شود. در مورد دندان های عقبی باید بعد از کشیدن دندان مدت 10 الی 12 هفته صبر کرد تا ایمپلنت انجام داد.
User
29 بهمن 99
ناشناس :
فردی که دارای بیماری قلبی است می تواند ایمپلنت کند؟
پاسخ :
افرادی که ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی دارند در صورتی که با دارو کنترل شوند می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند . این افراد قبل از جراحی باید با پزشک متخصص خود حتما مشورت کنند .
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
هزینه ایپملنت درمانی شامل چه مواردی است ؟
پاسخ :
هزینه ایمپلنت درمانی شامل قطعات ایمپلنت درمانی ، هزینه جراحی ، هزینه لابراتوری و هزینه پروتزی می باشد ، در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوانی و غشا و . . . می باشد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
10 تیر 99
sara :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟
پاسخ :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یکی از سوالات متداول تمام بیماران است. اولین مرحله در فرایند کاشت ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است که به طور معمول تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طول عمل جراحی دندان پزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک دریل می کند و با دقت پایه ایمپلنت را داخل استخوان پیچ می نماید. لثه پس از دوره بهبودی که حدود 4 تا 6 ماه زمان می برد؛ روی پایه ایمپلنت را می پوشاند. بعد از اینکه پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش خورد؛ مرحله دوم عمل جراحی انجام می‌گیرد تا کانکتور به بالای ایمپلنت متصل شود. در نهایت تاج روی اباتمنت متصل شده و با سیمان مخصوص به دندان مستحکم شده و با یک پیچ کوچک پایدار باقی می ماند.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
صدرا
10 تیر 99
صدرا :
ایمپلنت دندان از چه اجزائی تشکیل می شود؟
پاسخ :
تاج دندان: این قطعه شبیه دندان طبیعی است که معمولاً از مواد سرامیکی ساخته شده و به نحوی طراحی می شود که به شکل دندان طبیعی به نظر برسد. کانکتور: کانکتور گاهی اوقات اباتمنت نامیده می‌شود و ابزاریست که برای ثابت نگه داشتن تاج دندان مصنوعی روی پایه ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً به شکل شش وجهی یا هشت وجهی است. پایه ایمپلنت: پست یا فیکسچر یک پیچ تیتانیومی است که به استخوان فک جوش خورده و یک پایه مستحکم، ایمن و پایدار برای نگه داشتن تاج دندان مصنوعی به وجود می آورد.
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کدام متخصصین، کاشت ایمپلنت دندانی انجام میدهند؟
پاسخ :
از سوالات متداول بیمارانی که نیاز به کاشت ایمپلنت دارند؛ متخصصی است که باید به آن مراجعه کنند؛ ایمپلنت های دندانی معمولاً توسط جراح دهان و دندان یا پریودنتیست ها کاشته می شوند.
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد
ناشناس :
پاسخ :