دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟
علت تغییر رنگ دندان

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

1 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

ایمپلنت هم مانند هر جراحی دیگر مراحلی دارد که باید قدم به قدم انجام شود. شاید این سوال برای شما یا اطرافیانی که قصد انجام ایمپلنت دارند، پیش آمده باشد که ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟ امروز در این مقاله قصد داریم تا ضمن توضیحاتی درباره جراحی ایمپلنت شما را با مراحل انجام آن نیز آشنا کنیم چرا که بهتر است قبل از هر جراحی راجع به طریق انجام آن اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

به صورت خلاصه اگر میخواهید بدانید که ایمپلنت دندان چند مرحله دارد مراحل کاشت به صورت زیر می باشد:

 • مشاوه و ویزیت نزد دندان پزشک
 • کشیدن دندان پوسیده یا ریشه آن
 • انجام پیوند استخوان (درصورت نیاز)
 • قرار دادن فیکسچر در استخوان فک
 • وصل کردن اباتمنت به فیکسچر
 • قرار دادن روکش یا تاج دندان

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

 • مشاوره با دندان پزشک

قبل از انجام دادن جراحی ایمپلنت بهتر است که درباره آن با دندان پزشک مشورت کرده تا با انجام معاینات لازم تشخیص دهد که جراحی ایمپلنت می تواند برای شما مناسب باشد یا خیر. دندان پزشکان چند عامل را برای تشخیص این موضوع مدنظر قرار می دهند، عواملی مانند میزان بهداشت دهان و دندان، وجود استخوان کافی در فک، میزان سلامت وضعیت جسمانی و معاینه دندان های از دست رفته (یک یا چند دندان).

 • جراحی ایمپلنت

درواقع نباید انتظار داشته باشید که جراحی ایمپلنت سریع تمام شود، کاشت ایمپلنت چندمرحله دارد که زمان بر است و حتی ممکن است تا 6 ماه هم بهبودی کامل زمان ببرد.

در مرحله اول در صورت وجود دندان آسیب دیده ابتدا دندان باید کشیده شود، سپس پس از مدت زمانی که لثه و استخوان بهبود یافت، اگر نیاز به پیوند استخوان داشته باشید باید پیوند استخوان انجام شود چرا که وجود استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت الزامی است.

پس از آن ایمپلنت (پایه فلزی) در لثه قرار میگیرد که باید مدت زمانی بگذرد تا به استخوان فک جوش بخورد.

پس از بهبودی اباتمنت را به ایمپلنت متصل می شود سپس قالب گیری انجام شده و در مرحله آخر تاج دندان قرار میگیرد.

انجام تمامی این مراحل ممکن چندین ماه زمان ببرد ولی در نهایت دندانی با عملکرد و زیبایی دندان طبیعی خواهید داشت.

ضمنا برای انجام ایمپلنت، دریافت مشاوره و معاینه می توانید به بهترین متخصص ایمپلنت دکتر آریام مراجعه کنید.

 

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

 

مراحل کاشت ایمپلنت

 

 • مشاوره و معاینه

اولین مرحله در کاشت ایمپلنت دندان، دریافت مشاوره از دندان پزشک است. برای این کار ابتدا دندان پزشک دندان هایتان را بررسی و معاینه می کند و توضیحات کامل در مورد مراحل کاشت، هزینه مورد نیاز برای انجام ایمپلنت و مدت زمان لازم برای بهبودی را برایتان ارائه می دهد، تا در صورت تمایل این کار را انجام دهید.

 

 • کشیدن دندان و ریشه ها

اگر دندان پوسیده و یا ریشه دندان هنور در دهانتان است، دندان پزشک ابتدا آن ها را کشیده و سپس شما پس از گذشت حدودا 2 ماه می توانید برای کاشت ایمپلنت اقدام کنید

 

 • پیوند استخوان

در بعضی موارد که استخوان کیفیت و استحکم لازم برای نگه داشتن و جوش خوردن ایمپلنت را ندارد، باید پیوند استخوان انجام شود. پس از انجام پیوند مدت زمانی را برای بهبودی باید صبر کنید.

 

برای حفظ کیفیت استخوان، بهتر است که حدودا 2 ماه پس از کشیدن دندان برای کاشت ایمپلنت اقدام نمایید زیرا در اثر گذشت زمان لثه ها به تدریج تحلیل رفته و استحکام لازم برای انجام جراحی ایمپلنت را ندارند.

 

 • کاشت فیکسچر

ایمپلنت از تیتانیوم تشکیل شده است که با سلول های بدن سازگار است، پس از انجام مراحل گفته شده دندان پزشک پایه ایمپلنت یا همان فیکسچر را در داخل استخوان فک قرار می دهد که انجام این کار حدودا 2 ساعت زمان میبرد، ولی مدت زمان بهبودی و فرآیند جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان 3 الی 6 ماه است.

پس از کاشت فیکسچر دندان پزشک آن را بخیه میزند و بیمار باید پس از گذشت دو هفته به مطب مراجعه کرده و برای کشیدن بخیه ها اقدام کند، بعضی از دندان پزشکان بخیه هارا به صورت جذبی می زنند که در این صورت نیازی به مراجعه به مطب نیست.

پس از کشیدن بخیه ها گر بیمار در خواست پروتز معمولی یا تاج موقت را برای دوران بی دندانی داشته باشد، یک قالب گیری معمولی از دهان بیمار انجام می شود تا در مدت زمان بهبودی بدون دندان نباشد.

 

 • قرار دادن Abutment

اباتمنت روی ایمپلنت قرار میگیرد و و وظیفه حمایت و نگهداری از تاج را دارد، تاج روی اباتمنت پیچیده یا چسبیده می شود.

 

 • قالب گیری

دندان پزشک از دهان و دندان بیمار  قالب مناسب را میگیرد، سپس آن را به لابراتوار ارسال کرده و تاج پس از چند هفته برای نصب آماده می شود.

 

 • نصب تاج

پس از این که روکش آمده نصب شد، دندان پزشک آن را بر روی اباتمنت قرار می دهد. روکش به دو صورت ثابت و متحرک وجود دارد که دندان پزشک طبق نظر شما یکی از آن هارا بر روی ایمپلنت قرار می دهد.

روکش متحرک قابل جابه جایی می باشد و مانند دندان سفید مصنوعی است. از مزیت های این روکش ها این است که برای تمیز کردن میتوان به راحتی آن ها را ازجای خود برداشت.

در فرآیند ایمپلنت استفاده از روکش ثابت رایج تر می باشد. این روکش ها به صورت دائمی بر روی ایمپلنت قرار میگیرد و بسیار قوی می باشند ولی برای تمیز کردن نمیتوان آن ها را از جای خود خارج کرد.

هم اکنون ایمپلنت شما تمام شده است، ولی برای بهبودی سریع تر بهتر است که تا چندماه از دندان ایمپلنت شده مراقبت کرده و فشار زیادی به آن وارد نشود.

 

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

کاشت ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

 

مراقبت بعد از ایمپلنت

 

مراقبت پس از ایمپلنت بسیار لازم و ضروری است شما همان گونه که ازدندان های طبیعی مراقبت می کنید، باید از دندان ایمپلنت شده نیز مراقبت کنید.

رعایت بهاشت دهان و دندان پس از ایمپلنت بسیار واجب و ضروری است.

 • مسواک زدن 2بار در روز
 • استفاده از نخ دندان
 • استفاده از دهان شویه
 • مراجعه  به دندانپزشک هر6ماه یک بار

در صورت مراقبت نادرست امکان شکست و یا خراب شدن ایمپلنت وجود دارد که عمدتا ممکن است به دلایل عفونت، دندان قروچه، فشار دادن و گار گرفتن باشد.

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟ ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

 

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
29 بهمن 99
ناشناس :
کشیدن دندان همزمان با ایمپلنت امکان پذیر می باشد؟
پاسخ :
در صورتی که دندان های جلو باشد همزمان بعد از کشیدن دندان نصب ایمپلنت امکان پذیر می باشد به شرط اینکه ریشه دندان عفونی نباشد زیرا باعث تخریب استخوان دندان کشیده می شود. در مورد دندان های عقبی باید بعد از کشیدن دندان مدت 10 الی 12 هفته صبر کرد تا ایمپلنت انجام داد.
User
29 بهمن 99
ناشناس :
فردی که دارای بیماری قلبی است می تواند ایمپلنت کند؟
پاسخ :
افرادی که ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی دارند در صورتی که با دارو کنترل شوند می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند . این افراد قبل از جراحی باید با پزشک متخصص خود حتما مشورت کنند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
19 بهمن 99
ناشناس :
هزینه ایپملنت درمانی شامل چه مواردی است ؟
پاسخ :
هزینه ایمپلنت درمانی شامل قطعات ایمپلنت درمانی ، هزینه جراحی ، هزینه لابراتوری و هزینه پروتزی می باشد ، در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوانی و غشا و . . . می باشد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
10 تیر 99
sara :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟
پاسخ :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یکی از سوالات متداول تمام بیماران است. اولین مرحله در فرایند کاشت ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است که به طور معمول تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طول عمل جراحی دندان پزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک دریل می کند و با دقت پایه ایمپلنت را داخل استخوان پیچ می نماید. لثه پس از دوره بهبودی که حدود 4 تا 6 ماه زمان می برد؛ روی پایه ایمپلنت را می پوشاند. بعد از اینکه پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش خورد؛ مرحله دوم عمل جراحی انجام می‌گیرد تا کانکتور به بالای ایمپلنت متصل شود. در نهایت تاج روی اباتمنت متصل شده و با سیمان مخصوص به دندان مستحکم شده و با یک پیچ کوچک پایدار باقی می ماند.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
صدرا
10 تیر 99
صدرا :
ایمپلنت دندان از چه اجزائی تشکیل می شود؟
پاسخ :
تاج دندان: این قطعه شبیه دندان طبیعی است که معمولاً از مواد سرامیکی ساخته شده و به نحوی طراحی می شود که به شکل دندان طبیعی به نظر برسد. کانکتور: کانکتور گاهی اوقات اباتمنت نامیده می‌شود و ابزاریست که برای ثابت نگه داشتن تاج دندان مصنوعی روی پایه ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً به شکل شش وجهی یا هشت وجهی است. پایه ایمپلنت: پست یا فیکسچر یک پیچ تیتانیومی است که به استخوان فک جوش خورده و یک پایه مستحکم، ایمن و پایدار برای نگه داشتن تاج دندان مصنوعی به وجود می آورد.
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد