دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

تغذیه بعد از ایمپلنت + عوارض رژیم نادرست

ایمپلنت همه دندان ها

30 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

ایمپلنت همه دندان ها

کاشت ایمپلنت در انواع مختلفی برای دندان های از دست رفته انجام می شود که هرکدام از آن ها بستگی به تعداد دندان از دست رفته دارد. انواع مختلف آن عبارت اند از:

 • کاشت یک ایمپلنت دندان

زمانی که یک دندان خودرا از دست می دهید، کاشت یک ایمپلنت می تواند بهترین جایگزین جهت دندان از دست رفته باشد و نیز جای ریشه دندان را نیز پر می کند. ایمپلنت می تواند مادام العمر استفاده شود و خیلی بهتر از سایر روش های دیگر  می باشد، حتی زمانی که دو دندان خود را از دست داده اید یکی از دندان ها را می توان ایمپلنت کرد و برای دیگری از پل دندان پزشکی استفاده شود.

 

ایمپلنت همه دندان ها

ایمپلنت همه دندان ها

 

 • اشت دو ایمپلنت دندان

زمانی که سه دندان خود را از دست می دهید، بهترین روش این گونه است که دو دندان را می توان ایمپلنت کرد و دندان وسطی روکش شود و هنگامی که 4 دندان خود را نیز از دست می دهید از دو ایمپلنت استفاده می شود.

 • کاشت سه ایمپلنت دندان

در صورتی که چهار دندان خود را از دست داده اید با کاشت سه ایمپلنت می توانید از دندان های از دست رفته پشتیبانی کنید.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

 •  All-on-4

در صورتی که همه دندان های خود را از دست داده اید، در فک بالا و پایین می توانید از روش All-on-4 جهت کاشت دندان استفاده کنید. این روش بدین صورت است که برای کسانی که همه دندان های خود را در هرکدام از فک های پایین یا بالا از دست داده اند با کاشت چهار ایمپلنت انجام می شود که روش بسیار مناسبی برای کسانی که همه دندان های خود را در یک فک از دست داده اند می باشد ولی بعضی از افراد که استخوان فک متراکمی دارند، می توانند از 6 الی 8 ایمپلنت نیز استفاده کنند.

در صورت از دست دادن تمامی دندان های خود تعداد ایمپلنت مورد نیاز جهت کاشت دندان به عواملی مانند مقدار استخوانی که در فک موجود است، فکی که قرار است مورد درمان گیرد(فک بالا یا پایین)، سیستم عضلانی که بیمار هنگام جویدن دارد و پروتز ثابت یا متحرک که بیمار برای کاشت درخواست می کند این عوامل در تعداد کاشت ایمپلنت موثر می باشد.

به طور کل برای جایگزینی کامل فک پایین 2تا6 ایمپلنت لازم است و جهت جایگزینی کامل فک بالا 4تا 8 ایمپلنت لازم است و برای جایگزینی تمامی دندان ها 8تا 14 ایمپلنت مورد نیاز است که این تعداد ایمپلنت به همراه پل دندانی نیز استفاده شود.

 

ایمپلنت همه دندان ها

ایمپلنت همه دندان ها

 

کاشت ایمپلنت در فک بالا

فک بالا نرم تر از فک پایین است و به دلیل وجود سینوس، کاشت ایمپلنت را دشوار می کند؛ پس از، از دست دادن دندان هرچه دیرتر جهت کاشت ایمپلنت اقدام کنید، سینوس ها گسترش میابند و شرایط را دشوار می سازند. هنگامی که بیمارانی که دندان های کامل فک بالای خود را از دست داده اند، جهت کاشت ایمپلنت مراجعه می کنند دندان پزشکان سعی می کنند از جراحی سینوس خودداری کنند و پایه ایمپلنت را در اطراف سینوس قرار می دهند.

در فک بالا کاشت 4 ایمپلنت مناسب است ولی حداکثر 8 ایمپلنت در فک بالا می توان کاشت.

کاشت ایمپلنت در فک پایین

استخوان های فک پایین بسیار متراکم تر از استخوان های فک بالا می باشند به همین دلیل ایمپلنت های کم تری در این فک کاشته می شود.

در فک پایین 2 تا 6 ایمپلنت جهت کاشت مناسب است ولی معمولا برای اینکه قوس کامل دندان های فک پایین متعادل شود، بهتر است که 4 ایمپلنت کاشته شود.

هزینه کاشت ایمپلنت

عوامل متعددی در هزینه ایمپلنت تاثیرگذار خواهد بود، مانند مقدار استخوان موجود در فک، تعداد ایمپلنت مورد نیاز جهت کاشت، ناحیه ای که نیاز به ایمپلنت دارد، ایمپلنت ثابت می باشد یا متحرک و مواردی دیگر مانند:

 • هزینه ایمپلنت

هزینه ایمپلنت هم بستگی به شرایط بیمار دارد هم موادی که در ایمپلنت استفاده می شوند.

 • شرایط بیمار

شرایط دندانی هر فرد، میزان تراکم استخوان ها، موقعیت جغرافیایی و وضعیت دندان، لیفت لثه، کشیدن دندان و بیهوشی همه این ها در قیمت تاثیر گذار است.

 

ایمپلنت همه دندان ها

ایمپلنت همه دندان ها

 

 • مواد ایمپلنت

عواملی مانند کشور سازنده ایمپلنت، کیفیت مواد و قطعات مورد استفاده، جراحی های لازم که باید انجام شود، هزینه دندان پزشک، تعداد ایمپلنت لازم و… همه این ها در قیمت کل تاثیر گذار می باشد که پس از مشاوره با دندان پزشک مشخص می شود.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
20 بهمن 99
ناشناس :
چه نوع بیماری از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری می کند ؟
پاسخ :
معمولاً اکثر بیماری ها مشکلی در ارتباط با درمان ایمپلنت دندانی ندارد اگر در بیماری های خاص که ممکن است موفقیت درمان آن را تحت تاثیر قرار دهند مثل سابقه رادیوتراپی در ناحیه مورد نظر کاشت ایمپلنت دندانی ،  در افراد حامله ،  در افراد مشکل روانی و روحی شدید ، مشکلات شدید انعقادی یا افرادی که شرایط سیستمیک مناسبی جهت انجام جراحی دندان ها وجود ندارد و  افرادی که بهداشت دهانی خوبی ندارند و . . .  هچون سایر جراحی های دهان درمان ایمپلنت دندانی صورت نمی‌گیرد .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
بعد از کاشت ایمپلنت دندانی چه نوع غذاهایی باید مصرف شود ؟
پاسخ :
همانند سایر جراحی هایی که در حفره دهان انجام می گیرد نیاز به استفاده از غذاهای نرم و خنک بلا بعد از جراحی و در طول درمان ترمیمی باشد تا امکان خونریزی و هرگونه مشکلی را کاهش دهد
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد