دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

اصلاح طرح لبخند چیست؟

تاثیر ایمپلنت بر صورت

30 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

تاثیر ایمپلنت بر صورت

کاشت ایمپلنت می تواند  تاثیرات زیادی بر روی صورت و زیبایی چهره بگذارد، استخوان های  فک برای پشتیبانی از دندان ها می باشند، هنگامی که دندانی در استخوان نباشد به مرور استخوان ها تحلیل رفته و کوچک تر می شوند و  در نهایت صورت کوتاه تر و فشرده تر شده و لب ها به دلیل این که دندانی وجود ندارد تا از آن ها پشتیبانی کند، در هم می روند و قسمت پایینی صورت چروک می شود.

بی دندانی فاصله عمودی اکلوژن را در چهره شما تغییر می دهد و سبب می شود که صورتتان کوتاه شود. همان طور که گفته شد، از دست دادن دندان و بی دندانی منجبر به  کاهش ارتفاع صورت می شود، برای جلوگیری از بی دندانی به غیر رعایت بهداشت دهان و دندان سعی کنید مراجعه منظم به دندان پزشک داشته باشید تا چنانچه دندان پوسیده ای داشتید درمان شود.

 

تاثیر ایمپلنت بر صورت

تاثیر ایمپلنت بر صورت

 

هنگامی که ایمپلنت کاشته می شود، استخوان های فک پشتیبانی خود را آغاز می کنند و در اطراف ایمپلنت سطح استخوان حفظ می شود. در واقع این از مزایای ایمپلنت است که کاشت آن سبب می شود تا استخوان فک حفظ شود و اگر قصد استفاده از دندان مصنوعی را دارید، ایمپلنت به ثبات آن نیز کمک می کند و پشتبانی قوی برای حفظ عضلات صورت است، درواقع ایمپلنت را می توان به معنای واقعی کلمه همانند یک دندان طبیعی دانست.

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

کاشت ایمپلنت دندان

در ابتدا برای اینکه تاثیر ایمپلنت را بر چهره خود مشاهده کنید، لازم است که نزد دندان پزشکی مراجعه کنید تا با تجربه کافی که از کاشت ایمپلنت دارد تمامی مراحل را به دستی انجام دهد چرا که در صورت عدم کاشت صحیح درست ایمپلت ممکن است که کاشت  منجبر به شکست شود و پس از آن مشکلاتی فراوانی را به همراه خواهد داشت. جهت کاشت ایمپلنت موفق بهتر است که مراحل زیر انجام شود:

ایمپلنت دندان

ایمپلنت ازسه قسمت تشکیل شده است:

 1. پایه فلزی از جنس تیتانیوم که به شکل پیچ می باشد، در داخل استخوان فک کاشته می شود و جایگزین ریشه دندان می شود.
 2. قسمت دوم اباتمنت است که به پایه فلزی متصل می شود، درواقع اباتمنت یک نوع اتصال دهنده است که پایه فلزی را به تاج دندان متصل می کند.
 3. قسمت سوم تاج دندان می باشد که کاملا شبیه دندان طبیعی است و معمولا از سرامیک یا پرسلن ساخته می شود.

 

تاثیر ایمپلنت بر صورت

تاثیر ایمپلنت بر صورت

 

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

در ادامه مراحل کاشت ایمپلنت دندان را ذکر کرده ایم:

 • مشاوره و ویزیت

در ابتدا لازم است که جهت مشاوره به دندان پزشک مراجعه کنید، دندان پزشک پس از انجام مشاوره و معاینه مراحلی که لازم است برای کاشت ایمپلنت انجام دهید را با شما درمیان می گذارد. دراین معاینه استخوان های فک بررسی می شود و مشخص می شود که استخوان تراکم کافی برای کاشت را دارا می باشد یا خیر، که در صورت تحلیل استخوان نیاز به پیوند استخوان می باشد و پس از چند ماه سپری شدن دوران بهبودی کاشت ایمپلنت انجام می شود ولی در غیر این صورت و وجود استخوان کافی کاشت ایمپلنت در جلسه بعدی معاینه قابل انجام است.

 • پیوند استخوان

اگر مدت زمان زیادی را بدون دندان سپری می کنید و لثه دچار تحلیل شده است لازم است که پیوند استخوان انجام شود، جهت بهبودی پیوند و ترمیم بهتر است که بازه زمانی 4 تا 12 ماهه سپری شود.

 • کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت در این جلسه صورت می گیرد، ابتدا سواخ کوچکی در استخوان فک ایجاد شده سپس پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشته می شود پس از قرار گرفتن پایه ایمپلنت 5 ماه برای فک پایین و 7 ماه برای فک بالا، زمان لازم جهت بهبودی لازم است.

 • قرار دادن اباتمنت

در این مرحله اباتمنت به پایه ایمپلنت متصل می شود. برای راحتی بیمار تا زمانی که پروتز اصلی آماده می شود، پس از متصل کردن اباتمنت و قالب گیری پروتز موقت بر روی اباتمنت متصل می شود.

 • نصب تاج اصلی

قالب گیری انجام شده و پس از آماده شدن تاج دندان اصلی، دندان مصنوعی با پیچ به اباتمنت وصل یا چسبانده می شود.

 

تاثیر ایمپلنت بر صورت

تاثیر ایمپلنت بر صورت

 

کاشت ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

 

ازجمله مزایای ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عمر زیاد

ایمپلنت دندان می تواند مادام العمر استفاده شود.

 • حفظ استخوان

کاشت ایمپلنت سبب حفط استخوان می شود و از تحلیل رفتن آن جلوگیری می کند.

 • افزایش اعتماد به نفس

ایمپلنت به جهت زیبایی که دارد، همانند دندان طبیعی می باشد و سبب افزایش اعتماد به نفس می شود.

 • تکلم و غذا خوردن راحت

بعد از کاشت ایمپلنت به راحتی می توانید صحبت کنید بدون این که چیزی مزاحم صحبت کردنتان شود و بعد از اتمام دوره کامل درمان هر غذایی را به راحتی می توانید بخورید و مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

دكتر امير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
صدرا
10 تیر 99
صدرا :
ایمپلنت دندان از چه اجزائی تشکیل می شود؟
پاسخ :
تاج دندان: این قطعه شبیه دندان طبیعی است که معمولاً از مواد سرامیکی ساخته شده و به نحوی طراحی می شود که به شکل دندان طبیعی به نظر برسد. کانکتور: کانکتور گاهی اوقات اباتمنت نامیده می‌شود و ابزاریست که برای ثابت نگه داشتن تاج دندان مصنوعی روی پایه ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً به شکل شش وجهی یا هشت وجهی است. پایه ایمپلنت: پست یا فیکسچر یک پیچ تیتانیومی است که به استخوان فک جوش خورده و یک پایه مستحکم، ایمن و پایدار برای نگه داشتن تاج دندان مصنوعی به وجود می آورد.
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.