دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

حساسیت به ایمپلنت

انواع کاشت دندان ثابت

29 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

انواع کاشت دندان ثابت

از دست دادن دندان مشکلاتی زیادی می تواند ایجاد کند،  هم در زیبایی چهره تاثیرگذار است و هم غذا خوردن را در این شرایط سخت می کند. بنابراین زمانی که دندان خود را از دست می دهید، بهترین راه کار برای جایگزین کردن آن کاشت دندان است که هم می تواند اعتماد به نفس را در اثر از دست دادن دندان برگرداند و هم غذا خوردن را راحت تر می کند، اما کاشت دندان هم انواع مختلفی دارد که یکی از سوال های بیماران هنگام مراجعه به مطب می باشد که کاشت دندان ثابت چگونه است و انواع کاشت دندان ثابت به چه صورت است مقاله ما هم در این مورد می باشد.

 

انواع کاشت دندان ثابت

انواع کاشت دندان ثابت

 

اگر تصمیم دارید که برای کاشت دندان به دندانپزشک مراجعه کنید، بهتر است که ابتدا راجع به انواع دندان ثابت اطلاعات کافی را کسب کنید و سپس بهترین روش را جهت کاشت دندان انتخاب کنید. کاشت دندان ثابت را از سه طربق ایمپلنت، بریح و دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنj میتوان انجام داد، حال قصد داریم درباره هرکدام از این روش ها توضیحاتی را بیام کنیم.

 

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

چرا بهتر است که جای خالی دندان را پر کنیم؟

هنگامی دندان هایتان را دست می دهید، هم روی زیبایی چهرتان تاثیرگذار است و هم موجب کاهش اعتماد به نفس می شود و مهم تر از همه وقتی دندانی داخل استخوان فک نباشد سلامت لثه، دندان های مجاور و استخوان به خطر می افتد. زمانی که دندانی میان دندان هایتان نباشد، دندان های مجاور دندان از دست رفته به سمت جای خالی دندان کج می شوند و ممکن است که برای سایر دندان ها نیز این اتفاق بیفتد و همین موضوع منجبر به ناپایداری استخوان فک می شود، از طرفی دیگر  وقتی دندانی روی لثه نباشد، باکتری ها روی آن رشد می کنند که سبب عفونت لثه می شود و استخوان فک نیز به دلیل این که ریشه ای دورن آن وجود ندارد به مرور تحلیل می رود.

انواع دندان ثابت

 • ایمپلنت
 • دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت
 • بریج

 

انواع کاشت دندان ثابت

انواع کاشت دندان ثابت

 

ایمپلنت دندان

ایمپلنت یکی از بهترین روش ها جهت کاشت دندان مصنوعی ثابت و بهترین جایگزین برای دندان از دست رفته است. در ابتدا دندان پزشک پایه ایمپلنت را که از جنس تیتانیوم می باشد، در داخل استخوان فک قرار می دهد که البته لازمه آن وجود استخوان کافی است که اگر نباشد باید پیوند استخوان انجام شود. پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی عمل کرده و از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری میکند، سپس اباتمنت و تاج دندان بر روی آن قرار میگیرد.

ایمپلنت دندان روشی فوق العاده جهت کاشت دندان ثابت است تا زمانی که ایمپلنت بر روی استخوان فک قرار دارد، نیازی نیست که نگران بیرون آمدن و یا جایه جایی آن باشید، ایمپلنت مانند یک دندان ثابت است که اگر به خوبی مراقبت شود می تواند مادام العمر عمر کند و زیبایی دندان طبیعی را هم دارد. این روش برای کسانی کاربرد دارد که یک یا دو دندان خود را از دست داده اند در صورتی که دندان های بیشتری را از دست داده اید می توانید از روش های اوردنچر که همان قرار گرفتن دندان مصنوعی برپابیه ایمپلنت است و یا  روش All on 4 استفاده کنید.

 

دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت

دو نوع دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت داریم که به قرار زیر هستند:

 • اوردنچر

این روش برای کسانی کاربرد دارد که بیشتر دندان های خود را در فک بالا با پایین خود از دست داده اند،  اوردنچر در واقع همان دندان مصنوعی متحرک می باشد که از تاج دندانی سفیدو کمی لثه که کاملا شبیه سازی دندان های طبیعی  و لثه شده است تشکیل شده و هنگامی که برر وی لثه قرار میگیرد همانند دندان طبیعی خواهد بود. تنها مشکل این دندان های مصنوعی، متحرک بودن آن است که با ایمپلنت این مشکل شده و با خیال راحت می توانید از این روش جهت کاش دندان های خود استفاده کنید.

اوردنچر بشتر برای کسانی مناسب است که استخوان فک مناسب و متراکمی داشته باشند، در روش اوردنچر می توان از یک تا هشت ایمپلنت را کاشت. دندان های مصنوعی توسط پایه های ایمپلنت که در داخل استخوان فک قرار میگیرند ، ثابت نگه داشته می شوندو دیگر تحرک ندارند و بیمار با خیال راحت می تواند از آن ها استفاده کند.

 • All on 4

دندان مصنوعی ثابت برپایه چهار ایمپلنت یا همان All on 4 روشی است برای بیمارانی که دندان های یک قوس کامل دندان در فک بالا و پایین خود و یا در هر دو فک خود را از دست داده اند و  تراکم استخوانی کافی ندارند، بسیار مناسب است.

در این روش چهار ایمپلنت در قسمت های متراکم استخوان فک کاشته می شود سپس پروتز دندان مصنوعی بر روی آن قرار میگیرد، این روش برای افرادی که بیشتر دندان های خود را در هر دو فک خود از دست داده اند، بسیار مناسب است. نه تنها پروتز های دندان مصنوعی همانند طبیعی هستند و کارایی دندان های طبیعی را دارند، بلکه در جای خود نیز به صورت ثابت قرار میگیرند.

 

انواع کاشت دندان ثابت

انواع کاشت دندان ثابت

 

بریج دندان

بریج یکی از روش هایی است که برای پر کردن ناحیه بی دندانی کاربرد دارد. در این روش یک پل روی دندان های مجاور ناحیه بی دندانی قرار میگیرد و ناحیه بی دندان پر می شود. در واقع بریج، دندان مصنوعی است که توسط دندان های طرفین درجای خود نگه داشته می شود که به آن پونتیک گفته می شود.

معمولا آن ها از پرسلین ساخته می شوند و به رنگ دندان طبیعی هستند، زمانی از بریج استفاده می شود که دندان های اطراف توان و مقاومت نگه داشتن بریج را داشته باشند در غیر این صورت اگر دندان های اطراف ضعیف و شکسته باشند، بهتر است که از سایر روش ها جهت کاشت دندان استفاده کرد.

سوالات انواع

 

1 – آیا در هر شرایطی امکان کاشت ایمپلنت دندان وجود دارد؟

خیر، ابتدا باید با دندانپزشک مشورت کنید و ومعاینه شوید دربعضی مواقع امکان کاشت ایمپلنت وجود ندارد و ممکن است که کاشت آن به تعویق بیفتد. مانند سیگار کشیدن، نداشتن استخوان فک کافی، مبتلا بودت به بیماری لثه، کسانی که عادت به دندان قروچه دارد و افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند.

2 – در کاشت دندان از طریق بریج از چه نوع روکش هایی استفاده می شود؟

در کاشت دندان از این طریق از روکش هایی از جنس زیرکونیوم، سرامیک، فلز و یا ترکیبی از فلزی-سرامیکی استفاده می شود.

3 – هزینه اوردنچر برپایه ایمپلنت چگونه است؟

هزینه اوردنچر نسبت به تعداد عمل های مورد نیاز، تعداد ایمپلنت کاشته شده، نوع اوردنچر استفاده شده و تعداد دندان مصنوعی متغیر می باشد.

3 :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا راهی کوتاهترین برای درمان ایمپلنت دندانی وجود دارد؟
پاسخ :
اگر شما جزء افرادی باشید که وقت کافی برای دیدن مراحل درمانی کاشت ایمپلنت دندانی را ندارید کاشت بلا ایمپلنت دندانی از نظر ایمنی امکان‌پذیر می‌باشد و در تحقیقات صورت گرفته نتایج تقریباً شابی حاصل شده است اگرچه که سرد کردن چند وقت بیشتر ارزش دارد ولی در رابطه با این درمان آن آخر را به پزشک معالج با توجه به در نظر گرفتن شرایط ناحیه میگیرد ،  اصرار برای انجام گرفتن درمان میشه به صلاح شما نمی باشد بگذارید پزشک راه درست را برای شما انتخاب کند
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کسانی که شیمی درمانی میکنند امکان انجام درمان ایمپلنت دندانی را دارند ؟
پاسخ :
برای اینگونه بیماران با در نظر گرفتن شرایط سیستماتیک بیمار ، نوع دارو مصرف شده ، مدت زمان شیمی درمانی ، نظر پزشک معالج فرد و ..  میتواند تصمیم گیری درست را انجام داد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
امیر علی
18 بهمن 99
امیر علی :
چرا ایمپلنت دندانی ؟
پاسخ :
ایمپلنت از جنس تیتانیوم و آلیاژ های آن می باشد که جایگزین ریشه از دست رفته می شود ،  بدون آنکه نیاز به تراش دندانهای مجاور ( پروتز ثابت ) و یا مشکلات استفاده از دندان  های متحرک ( مثل لقی ، و صدمه به بافت نرم و … ) داشته باشد ، راه های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته وجود دارد که ایمپلنت با توجه به موفقیت های درمانی زیاد به عنوان یکی از بهترین ردمان ها برای دندان از دست رفته می باشد.
sara
10 تیر 99
sara :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟
پاسخ :
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یکی از سوالات متداول تمام بیماران است. اولین مرحله در فرایند کاشت ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است که به طور معمول تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طول عمل جراحی دندان پزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک دریل می کند و با دقت پایه ایمپلنت را داخل استخوان پیچ می نماید. لثه پس از دوره بهبودی که حدود 4 تا 6 ماه زمان می برد؛ روی پایه ایمپلنت را می پوشاند. بعد از اینکه پایه ایمپلنت به خوبی با استخوان فک جوش خورد؛ مرحله دوم عمل جراحی انجام می‌گیرد تا کانکتور به بالای ایمپلنت متصل شود. در نهایت تاج روی اباتمنت متصل شده و با سیمان مخصوص به دندان مستحکم شده و با یک پیچ کوچک پایدار باقی می ماند.
نگار
13 تیر 99
نگار :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کدام متخصصین، کاشت ایمپلنت دندانی انجام میدهند؟
پاسخ :
از سوالات متداول بیمارانی که نیاز به کاشت ایمپلنت دارند؛ متخصصی است که باید به آن مراجعه کنند؛ ایمپلنت های دندانی معمولاً توسط جراح دهان و دندان یا پریودنتیست ها کاشته می شوند.
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد