دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

معتبر ترین مرکز کاشت ایمپلنت

ورزش بعد از ایمپلنت خوب یا بد ؟ 

27 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

ورزش بعد از ایمپلنت خوب یا بد ؟

آیا ورزش بعد از ایمپلنت می تواند مشکلاتی را در روند جوش خوردن ایمپلنت ایجاد کند؟

انجام هر عمل یا جراحی حساسیت های خود را دارد و بعد از آن باید نیازمند مراقبت می باشد، ایمپلنت نیز همانند همه ی جراحی ها حساسیت های خود را دارد و نیازمند مراقبت های ویژه ای می باشد که باعث جوش خوردن سریع ایمپلنت می شود.

پس از جراحی تا 48 ساعت ممکن است که خونریزی لثه داشته باشید که امری طبیعی است و بیشتر دندان پزشکان در این مدت توصیه به استراحت کافی می کنند که در روند بهبودی تاثیر زیادی می گذارد، پس از انجام هرگونه فعالیت های سنگین پس از کاشت باید اجتناب شود در غیر این صورت ضروری است که حتما با پزشک مشورت کنید چرا که ممکن است طی انجام فعالیت ها سلامتی لثه به خطر بیفتد و عوارضی را در پی داشته باشد.

 

ورزش بعد از ایمپلنت خوب یا بد ؟ 

ورزش بعد از ایمپلنت خوب یا بد ؟

 

عوارض ورزش بعد از ایمپلنت

از مشکلاتی که ورزش می تواند بعد از ایمپلنت ایجاد کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خونریزی لثه به دلیل ورزش بعد از ایمپلنت
  یکی از مشکلاتی که ورزش بعد از کاشت ایمپلنت می تواند ایجاد می کند، خونریزی لثه می باشد. پس از جراحی ایمپلنت 2 تا 3 روز زمان لازم است تا زخم لثه بهبود یابد و ممکن است در این مدت خونریزی لثه نیز داشته باشید بنابراین در صورت انجام هرگونه ورزش و فعالیت سنگین بدنی ممکن است که لثه تحریک شود و افزایش خونریزی را در پی دارد، در نهایت در روند بهبودی ایمپلنت تاخیر ایجاد می شود.
 • ضعف جسمانی پس از کاشت ایمپلنت
  معمولا تا 2 هفته پس از کاشت ایمپلنت باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید و طبق توصیه های پزشک از مصرف برخی مواد غذایی مانند غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، خودداری کنید در نهایت ممکن است بدنتان دچار ضعف شود که ورزش کردن نیز می تواند مشکلات بیشتری را درکنار آن به همراه داشته باشد.
 • کاهش توانایی و ضعف جسمانی ناشی از کاشت ایمپلنت
  بعد از ایمپلنت به دلیل مصرف آنتی بیوتیک و داروهای دیگر طبق تجویز پزشک، ممکن است دچار خواب آلودگی و ضعف جسمانی شوید، ورزش بعد از ایمپلنت نیز با کاهش توانایی و ضعف بیشتر جسمانی، عوارض بیشتری را در پی دارد و بهتر است که انجام نشود.

شایان ذکر است که دکتر امیر محمدی یکی از بهترین دندان پزشکان در حوزه ایمپلنت دندان می باشد  ایشان :

 • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
 • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
 • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
 • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 • درد بیشتر به دلیل ورزش پس از ایمپلنت
  ورزش بعد از ایمپلنت سبب مشکلاتی همچون درد بیشتر می شود، بدین صورت که با انجام ورزش، گردش و جریان خون در محل جراحی افزایش یافته و فشار وارد شده نه تنها باعث خونریزی بیشتر می شود بلکه درد بیشتری را  نیز در محل جراحی به همراه دارد.

به طور کل به دلیل وجود درد، تورم و کبودی در دهان بهتر است که حداقل تا 48 ساعت استراحت کنید و از ورزش کردن، بلند کردن اجسام سنگین و کلیه فعالیت هایی که فکر می کنید ممکن است باعث جابه جایی ایمپلنت، خونریزی و درد بیشتر شود، خودداری کنید. پس از بهبودی کامل با خیال راحت می توانید ورزش و فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.

 

ورزش بعد از ایمپلنت خوب یا بد ؟ 

ورزش بعد از ایمپلنت خوب یا بد ؟

 

بعد از کاشت ایمپلنت چه زمانی برای ورزش مناسب است؟

بهتر است که تا حدود یک هفته بعد از ایمپلنت استراحت کنید و از انجام هرگونه فعالیت سنگین جلوگیری کنید سپس جهت معاینه و ویزیت به پزشک مربوطه مراجعه کنید و در صورت بهبودی لثه می توانید ورزش را شروع کنید، بهتر است که از انجام فعالیت های خیلی سنگین تا حدود یک ماه بعد از ایمپلنت خودداری شود.

درست است که ورزش برای برخی افراد مخصوصا کسانی که در این زمینه کار می کنند و ورزش می تواند شغل اصلی آن ها باشد و یا کسانی که تنها جهت حفظ سلامیت خود به ورزش کردن می پردازند، خیلی مهم باشد؛ ولی حفظ سلامتی لثه و دهان و دندان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برای حفظ آن ها نیز تلاش کنید و تا زمانی که به بهبودی کامل طبق نظر دندان پزشک دست نیافته اید از انجام ورزش بعد از ایمپلنت پرهیز کنید و بیشتر استراحت کنید.

ورزش کردن جهت حفظ سلامتی بسیار مفید است و باید جز برنامه روزمره هر شخصی قرار گیرد ولی بعد از جراحی های خاص مانند جراحی ایمپلنت که نیاز به استراحت دارد، بهتر است تا مدتی از انجام  آن پرهیز کنید چرا که هم سبب خون ریزی بیشتر می شود و هم درد را افزایش می دهد و ممکن است باعث جابه جایی ایمپلنت نیز شود، پس تا مدتی استراحت کنید سپس بعد از معاینه دندان و پزشک و بهبودی کامل فعالیت های خود را آغاز کنید.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
چرا باید ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارند بلکه عملکرد آنها برای جویدن، گاز زدن و جلوگیری از تحلیل استخوان فک در دهان دقیقا مانند دندان طبیعی خود بیمار است. کاشت ایمپلنت دندان علاوه براینکه موجب حفظ جوانی و ساختار چهره می شود؛ با کمک به رشد استخوان فک از بروز بیماریهای لثه و تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می کند.
User
18 بهمن 99
ناشناس :
مزایای ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از مزایای کاشت دندان میتوان به موارد زیر اشاره کرد : بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند ،توانایی بهتر برای صحبت کردن و جویدن ، ظاهری کاملا طبیعی ، جلوگیری از تحلیل استخوان ، جلوگیری از جابجایی دندان ها و کج شدن به سمت جای خالی دندان ، عدم آسیب رسیدن به دندان های مجاور مانند روش بریج
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
19 بهمن 99
ناشناس :
مزیت ایمپلنت دندان چیست  ؟
پاسخ :
ایمپلنت دندانی مشکلات لقی دست دندان مصنوعی  و زدگی هایی که نسخه بیمار را آزرده می کند مشکلات تحلیل استخوان در ناحیه و . . .  را ندارد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
19 بهمن 99
ناشناس :
هزینه ایپملنت درمانی شامل چه مواردی است ؟
پاسخ :
هزینه ایمپلنت درمانی شامل قطعات ایمپلنت درمانی ، هزینه جراحی ، هزینه لابراتوری و هزینه پروتزی می باشد ، در بعضی موارد نیاز به مواد دیگر مثل پودر استخوانی و غشا و . . . می باشد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
کسانی که شیمی درمانی میکنند امکان انجام درمان ایمپلنت دندانی را دارند ؟
پاسخ :
برای اینگونه بیماران با در نظر گرفتن شرایط سیستماتیک بیمار ، نوع دارو مصرف شده ، مدت زمان شیمی درمانی ، نظر پزشک معالج فرد و ..  میتواند تصمیم گیری درست را انجام داد .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی دچار پوسیدگی میشود ؟
پاسخ :
اگر سوالات متدوال را مطالعه کرده باشید ، میدانیم که ایمپلنت دندانی از جنس تیتانیوم  می باشد و دچار پوسیدگی نمیشود .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
از عواقب دیر انجام دادن ایمپلنت که از سوالات متداول ایمپلنت است می توان به موارد زیر اشاره کرد: – جابجایی سایر دندان ها – عفونت لثه – تغییر ساختار چهره – تحلیل استخوان
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.
User
19 بهمن 99
ناشناس :
درمان ایمپلنت دندانی از چه مراحلی تشکیل شده  است ؟ 
پاسخ :
درمان ایمپلنت دندانی شامل دو مرحله جراحی کاشت ریشه مصنوعی و پروتز می باشد ، ابتدا پزشک معالج کاشت ریشه مصنوعی را انجام می‌دهد و پس از جوش خوردن ریشه مصنوعی امکان انجام مرحله پروتزی وجود دارد