دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

علت پوسیدگی دندان

ایمپلنت دندان نیش

23 اردیبهشت 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

ایمپلنت دندان نیش

به طور معمول در هر فک بالا و پایین دو دندان نیش وجود دارد، که مجموعاً چهار دندان نیش در دهان وجود دارد. ممکن است در روزمره زندگی‌تان، دندان های نیش تان دچار آسیب یا شکستگی شوند.
در مواقعی که دندان هایتان را از دست بدهید از جمله دندان های نیش، می‌توانید با ایمپلنت دندان نیش آن را درست کنید. در اصل ایمپلنت دندان جایگزین دندانها می‌شوند.

حتما بخوانید : بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

درباره علائم پوسیدگی دندان

در ابتدا علائم خاصی ندارد و حتی ممکن است اصلاً دردی احساس نکنید. اما به مرور زمان که پوسیدگی در دندان نیش و سایر دندان ها گسترش پیدا کند، متوجه درد آن می‌شوید ، یکی از مواردی که باعث می شود دندان دچار پوسیدگی شود سیگار کشیدن است ، به طوری که بعضی از مراجعات سیگار را بخاطر کاشت دندان ترک کرده اند تا بتوانند کاشت دندان را انجام دهند .

در مورد میزان خرابی و پوسیدگی دندان خودتان به تنهایی نمی‌توانید تشخیص دهید. باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا با چک کردن دندان هایتان، میزان خرابی را تشخیص دهد.
یک سری دیگر از پوسیدگی دندان از درون دندان بیشتر از بیرون دندان است. در این‌جور مواقع ناگهان درد و عفونت زیادی می‌کنید که بهتر است هرچه سریع تر به کلینیک های دندانپزشکی رجوع کنید.

حتما بخوانید : تشخیص پوسیدگی دندان

 

ایمپلنت دندان نیش

ایمپلنت دندان نیش

دکتر امیر محمدی:

  • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
  • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

 

مشکلات ناشی از نبودن دندان نیش

 اگر دندان نیش شما درنیامده باشد یا افتاده باشد، مشکلات زیادی برایتان به وجود می‌آورد. یکی از این مشکلات، مشکل در تکلم است. همچنین در خوردن غذا اذیت می‌شوید .
اما می‌توانید با ایمپلنت دندان نیش، دندان طبیعی و با ماندگاری بالایی را تجربه کنید. با ایمپلنت کردن می‌توانید به راحتی صحبت کنید و یا غذا بخورید بدون آنکه احساس درد کنید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان نیش

برای ایمپلنت باید شرایطی را داشته باشید تا بتوانید آن را انجام دهید، که شامل موارد زیر است:

۱.قبل از ایمپلنت دندان نیش باید تمام پوسیدگی ها چک و رفع شود . برای فهمیدن مقدار پوسیدگی ها باید به پزشک مراجعه کرد

۲.برای ایمپلنت کردن باید استخوان فک جراحی شود تا ایمپلنت ها را در فکتان جایگذاری کنند .

۳.چند ماه بعد پین های تیتانیومی را در استخوان فک می‌گذارد .

۴.بعد از مدتی اگر پزشک مناسب بودن پین ها را در فک تان تائید کرد، ایمپلنت را نصب می‌کند .

 

دوره نقاهت درمان ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟

اگر در دوران نقاهت درد داشتید می‌توانید از مسکن هایی که دوز بالایی دارند استفاده کنید. دندانپزشکتان با تجویز کردن آنتی بیوتیک و دادن دهان شویه مناسب میزان عفونت را به حداقل می‌رساند. ** البته توجه کنید کنید قبل از مصرف هر نوع دارویی به پزشک خود اطلاع دهید .

شما باید بعد از چند ماه دوباره به پزشک متخصص مراجعه کنید تا مطمئن شود که ایمپلنت دندان خوب پیش رفته است. اینکه دقیقاً باید چه اقداماتی را انجام دهید همیشه پزشکان بعد عمل جراحی تان، آن را به شما می‌گویند و کافی است که دستور عمل های آنان را انجام دهید.

 

ایمپلنت دندان نیش

ایمپلنت دندان نیش

 

هزینه ایمپلنت دندان نیش

اینکه دقیقاً چه هزینه هایی را باید پرداخت کنید، فقط با صحبت کردن پزشک تان، متوجه آن می‌شوید. هزینه ایمپلنت کردن به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. همچنین برای ایمپلنت کردن لازم است که گنجایش فک تان نیز بررسی شود. اگر تراکم استخوان پایینی داشته باشید، نیاز دارید تا جراح پیوند استخوان انجام دهد، که طبیعتاً هزینه ایمپلنت کردن زیاد می‌شود.

اما شما می توانید در جلسه مشاوره با پزشک خود در خصوص تمامی موارد مرتبط با ناهنجاری دندانی خود صحبت نمایید و از هزینه طول دوره درمان نیز مطلع شوید.

به طور کل ایمپلنت کردن، جایگزین خوبی برای دندان هایتان است. با ایمپلنت دندان نیش، می‌توانید دندان های طبیعی و زیبایی را داشته باشید. با رعایت بهداشت دهانی در بعد از ایمپلنت کردن، در ماندگاری عمر آن نقش دارید. پس استفاده کردن از مسواک، خلال دندان و دهان شویه را فراموش نکنید.

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

سوالات مرتبط

User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
21 بهمن 99
ناشناس :
آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟
پاسخ :
یکی از سوالاتی پر تکرار شما در هنگام مشاوره رایگان از ما می پرسید این است که : آیا میتوان هزینه کاشت دندان ( ایمپلنت دندان ) را به صورت قسطی پرداخت نمود ؟ بله شما میتوانید هزینه را به صورت اقساط پرداخت کنید
User
20 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی محدود به سن خاصی می باشد و یا اصلاً به سن فرد ربط دارد ؟
پاسخ :
درمان زمانی که فرد  از نظر رشد فکی و دندان‌های دائمی آن رویش کامل کرده باشد و به سطح جونده رسیده باشد می‌تواند صورت گیردو ربطی به سن  شناسنامه ای  فرد ندارد و هر فردی که شرایط فوق را داشته باشد ، درمان می‌تواند در آن آغاز شود این درمان برای افراد مسن که امکان جراحی داشته باشند و محدودیتی ندارد پس از آن فرد بالغی که تصمیم می‌گیرد با در نظر گرفتن شرایط می‌تواند ازدر مان سود برد
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا راهی کوتاهترین برای درمان ایمپلنت دندانی وجود دارد؟
پاسخ :
اگر شما جزء افرادی باشید که وقت کافی برای دیدن مراحل درمانی کاشت ایمپلنت دندانی را ندارید کاشت بلا ایمپلنت دندانی از نظر ایمنی امکان‌پذیر می‌باشد و در تحقیقات صورت گرفته نتایج تقریباً شابی حاصل شده است اگرچه که سرد کردن چند وقت بیشتر ارزش دارد ولی در رابطه با این درمان آن آخر را به پزشک معالج با توجه به در نظر گرفتن شرایط ناحیه میگیرد ،  اصرار برای انجام گرفتن درمان میشه به صلاح شما نمی باشد بگذارید پزشک راه درست را برای شما انتخاب کند
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
سمانه
8 تیر 99
سمانه :
ایمپلنت دندان چیست؟
پاسخ :
ایمپلنت های دندانی یک پایه فلزی معمولا از جنس تیتانیوم هستند که به عنوان جایگزین ریشه دندان از دست رفته شما در استخوان فک کاشته می شوند.
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.