دکتر امیر حسین محمدی

متخصص ناهنجاری های فک صورت و جراحی زیبایی

تعداد ایمپلنت لازم برای اوردنچر

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

21 خرداد 00 ایمپلنت (کاشت دندان) مقالات

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

هیچ یافته‌ای در مورد سرطان‌زا بودن ایمپلنت‌ها به دست نیامده است . تمام مطالبی که در مورد ارتباط ایمپلنت‌ها و سرطان وجود دارد در حد شایعه است و هیچ مطالعه علمی‌ای ارتباط این دو را نشان نداده است. یک نفر ممکن است بین اطرافیان یا دوستان خود فردی را مشاهده کند که درمان ایمپلنت انجام داده و بعدها به سرطان مبتلا شده است. این قضیه به معنای ارتباط علت و معلولی نیست.

ایمپلنت یک درمان برای بی‌دندانی است. اغلب افراد مسن به این درمان‌ها نیاز پیدا می‌کنند. طبیعی است که بیشتر این افراد در معرض بیماری‌های مختلف از جمله سرطان، ناراحتی قلبی و… باشند و لزوما 1 یا 2 مورد مشاهده به معنای ارتباط حقیقی بین این موارد نیست.

ارتباط واقعی علت و معلولی زمانی است که مطالعه طراحی‌شده نشان دهد بروز سرطان میان افرادی که ایمپلنت دندانی دارند، بیشتر از افرادی است که ایمپلنت دندانی ندارند. تاکنون هیچ مطالعه‌ای نتوانسته کوچک‌ترین ارتباطی بین کاشت ایمپلنت دندانی و سرطان نشان دهد بنابراین در حال حاضر نتیجه می‌گیریم نگرانی بابت سرطان‌زا بودن ایمپلنت‌های دندانی وجود ندارد.

 

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

 

بحث سرطان زایی ایمپلنت چیست؟

 

متاسفانه یکی از باورهای ناصحیح و رایج در جمعیت متقاضیان و افراد کاندید ایمپلنت و کاشت دندان، بحث سرطانزایی ایمپلنت و افزایش ریسک ابتلا به کارسینومای دهان پس از اقدام به این درمان است. پیش از پاسخگویی قطعی به سوال و دغدغه همیشگی متقاضیان در خصوص سرطان زایی ایمپلنت و کاشت های دندانی، بهتر است بدانیم کارسینوما و یا سرطان دهان چیست.

دکتر امیر محمدی:

  • متخصص جراحی دهان ، فک و صورت
  • مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی
  • جز رتبه های برتر آزمون برد تخصصی
  • متخصص پروتزهای دندانی، زیبایی و ایمپلنت

شماره تماس : tel:09120957013

کارسینومای دهان چیست؟

کارسینوما نوعی از تومورزایی در سلول های سطحی و لایه میانی اندام های مختلف از جمله بافت دهان و لثه است. بیش از ۹۵ درصد از موارد ابتلا به این عارضه، به دلیل مصرف مکرر و کنترل نشده دخانیات و مشروبات الکلی ایجاد شده و ۵ درصد از موارد ابتلا به دلایل ژنتیکی، عفونت ها و مشکلات مزمن دهان و دندان، سبک ناصحیح زندگی و مصرف برخی از داروهای شیمیایی ایجاد خواهند شد.

یکی از دلایل نگرانی و دغدغه متقاضیان ایمپلنت و کاشانه های دندانی از سرطان زایی ایمپلنت دندان، آسیب وارد شده به سلول های سطحی و میانی بافت لثه و دهان است.

تفاوت کارسینوما و التهاب لثه پس از ایمپلنت دندان

متاسفانه یکی از تشخیص های ناصحیح و نگران کننده پس از انجام ایمپلنت های دندانی، تشخیص نادرست کارسینومای دهان با التهاب بافت اطراف لثه در ناحیه جراحی شده است. تشخیص صحیح این عارضه اهمیت بسیار زیادی داشته و از ایجاد دغدغه های دائمی و امتناع ورزیدن از درمان به موقع کاشت های دندانی پیشگیری خواهد نمود.

 

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

 

احتمال سرطان زایی ایمپلنت چقدر است؟

در چند سال اخیر با توجه به افزایش دغدغه ها و نگرانی های موجود در خصوص سرطانزایی اینپلنت، تحقیقات و مطالعات آزمایشگاهی و دانشگاهی بسیار زیادی در این زمینه انجام شده و عدم ابتلا به کارسینومای دهان را اثبات نموده است.

نتایج حاصل از این تحقیقات نشان داده است که خطر ابتلا به سرطان دهانی پس از انجام ایمپلنت و کاشت دندان کمتر از ۰.۰۰۰۱۷ محاسبه شده و ابتلا به مشکلات و بیماری های زمینه ای، عفونت های پنهان دهانی و ریسک تحلیل رفتگی لثه را از مهم‌ترین و پارامترها و فاکتورهای موثر در ابتلا به کارسینوما های دهانی پس از ایمپلنت اعلام نموده اند.

حتما بخوانید : بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

 

سرطان و عوارض جانبی ایمپلنت

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

آیا ایمپلنت باعث سرطان می شود؟

 

با استناد به مدارک علمی و نتایج حاصل از تحقیقات گسترده در این زمینه به جرأت می توان گفت، سرطان زا بودن ایمپلنت و کاشت های دندانی، کاملاً اشتباه بوده و در موارد بسیار نادری اتفاق خواهد افتاد.

به شکل کلی آسیب دیدگی اعصاب دندان و استخوان فک، تحلیل خفیف تا شدید بافت‌های دهان، جدا شدن لثه، راحت، خونریزی و خون مردگی شدید و خفیف، تورم لثه و عفونت های دهان و دندان از مهمترین عوارض جانبی ایجاد شده پس از ایمپلنت‌های دندانی بوده و در مواردی همچون ابتلا به مشکلات زمینه‌ای از جمله دیابت کنترل نشده، مشکلات انعقادی خون، درمان با برخی از داروها و عفونت های نهفته دهان ایجاد خواهد شد.

 

دكترامير محمدی :

 متخصص جراحی دهان ، فک و صورت هستند و همچنین عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش می باشند که جز رتبه های برتر آزمون بورد تخصصي و از برترين و با تجربه ترين جراحان تهران هستند ، ايشان فارغ التحصيل از دانشگاه علوم پزشكي همدان، كه قطب فک و صورت ايران محسوب ميشود ، مي باشند . و نيز چندين مقاله وترجمه كتاب در زمينه جراحي بيني و فك در ISI و مجله هاي معتبرجهان دارند.

هزینه ایمپلنت دندان با دکتر امیر محمدی چقدر است ؟

ایمپلنت دندان ( کاشت دندان ) به ازای هر واحد 3.900.000 تومان می باشد علاوه بر این شما می توانید از مزایای زیر بهره ببرید . 

مزایای ایمپلنت با دکتر امیر محمدی :

1-  پرداخت هزینه به صورت اقساط می باشد

2-  انجام کاشت ایمپلنت فول موس ( کل دهان ) انجام میشود

3- مشاوره رایگان

شماره تماس :tel:0912095701

Appointment

لطفا هنگام دریافت نوبت این نکات را در نظر داشته باشید

  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید زیرا قبل از دریافت نوبت می بایست آدرس ایمیل و یا شماره تماس شما تایید شود.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.

سوالات مرتبط

User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ضمانتی برای درمان وجود دارد ؟
پاسخ :
بله ما در مطب دکتر امیر محمدی به ما ضمانت کاشت دندان ( ایمپلنت دندانی ) را می دهیم ، همچنین توجه داشته باشید که علاوه بر ضمانت ، هزینه کاشت دندان را هم بصورت اقساط پرداخت کنید .
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی جرم میگیرد ؟
پاسخ :
هر تاج دندانی چه مصنوعی و چه طبیعی که در حفره دهان راه پیدا نماید و بزاق دهانی با آن در تماس باشد میتواند دچار جرم دندانی ، پلاک دندانی و . . . شود و به همین علت مراجعات دوره ای به پزشک معالج جهت معاینه ایمپلنت دندانی نقش موثری در موفقیت درمان ایمپلنت دندانی ایفا می کند .
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی به جنسیت هم ربط دارد ؟
پاسخ :
خیر –  درمان ایمپلنت دندانی در هر دو جنس با توجه به تحقیقات صورت گرفته تقریباً میزان مشاوی موفقیت را نشان داده است
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا راهی کوتاهترین برای درمان ایمپلنت دندانی وجود دارد؟
پاسخ :
اگر شما جزء افرادی باشید که وقت کافی برای دیدن مراحل درمانی کاشت ایمپلنت دندانی را ندارید کاشت بلا ایمپلنت دندانی از نظر ایمنی امکان‌پذیر می‌باشد و در تحقیقات صورت گرفته نتایج تقریباً شابی حاصل شده است اگرچه که سرد کردن چند وقت بیشتر ارزش دارد ولی در رابطه با این درمان آن آخر را به پزشک معالج با توجه به در نظر گرفتن شرایط ناحیه میگیرد ،  اصرار برای انجام گرفتن درمان میشه به صلاح شما نمی باشد بگذارید پزشک راه درست را برای شما انتخاب کند
User
19 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی ملتزم وجود لثه سالم در افراد می باشد ؟
پاسخ :
بله –  برای گذاشتن ایمپلنت دندانی باید شرایط سلامت بافت اطراف را در نظر گرفت هرگونه عفونت و التهاب در ناحیه مورد جراحی، موفقیت درمان را تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر آن سایر نواحی موجود در حفره دهان نیز باید شرایط نرمال داشته باشد چرا که باکتری‌ها می‌توانند از راهی دیگر منتقل شوند
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی مثل دندان طبیعی حس دارد ؟
پاسخ :
در خود ایمپلنت دندانی عصبی وارد نمیشود ولی به علت وجود اعصاب در محیط ایمپلنت دندانی شما حس فشار و درد را میتوانید تجربه کنید
User
18 بهمن 99
ناشناس :
آیا ایمپلنت دندانی عوارض دارد ؟
پاسخ :
در صورت انجام دقیق مراحل درمانی هیچگونه عوارض درمانی وجود ندارد و میزان موفقیت درمانی ایمپلنت با توجه به تحقیقات صورت گرفته بالای 98% گزارش شده است .
نیما
22 تیر 99
نیما :
آیا من میتوانم ایمپلنت دندان انجام دهم؟
پاسخ :
در صورتیکه شرایط زیر را داشته باشید؛ می توانید ایمپلنت انجام دهید: • اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید و تمایل داشته باشید که زیبایی دندان های تان خیلی فوری اصلاح شود و عملکرد دندان های تان مانند قبل شود. • تراکم استخوان فک شما در ناحیه کاشت ایمپلنت کافی باشد. در صورتی که تراکم استخوان کافی نداشته باشید؛ پیش از کاشت دندان فوری باید عمل پیوند استخوان و یا لیفت سینوس را انجام دهید. • بافت دهان و دندان شما کاملا سالم باشد. در صورتی که به بیماری لثه یا دیگر مشکلات سلامت دهان و دندان دچار باشید ابتدا باید آنها را درمان کرده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. • با رعایت بهداشت دهان و دندان از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. • عادت به دندان قروچه کردن بیش از حد نداشته باشید. • داروهایی که تاثیر منفی روی بهبود رشد استخوان دارند مانند بیسفوسفونات مصرف نکنید. • به دنبال روشی برای جایگزین کردن دندان های مصنوعی یا بریج های دندانی باشید.